Попри негативний стереотип як регіону, що потерпає від бойових дій, Луганщина прагне розвивати туризм і розглядає його сьогодні як одну з ключових галузей економіки.
— У рамках широкомасштабного проекту «ПУЛЬС Децентралізаційний марафон» Біловодська ОТГ сьогодні стала пілотною у сфері надання консультацій з розвитку туризму з боку Луганського регіонального відділення Асоціації міст України. Насамперед ми допомогли відпрацювати туристичний паспорт Біловодської ОТГ, а також розробити три паспорти та реєстр туристичних маршрутів, — розповідає керівник регіонального відділення АМУ Наталія Бойко. — У результаті інвентаризації туристичних ресурсів області ми побачили, що громади Луганщини мають колосальний ресурс для розвитку сфери туризму. Зокрема, Новопсковська, Білокуракинська, Троїцька ОТГ, місто Старобільськ. Саме в цих громадах Луганським регіональним відділенням АМУ розроблялись Стратегії розвитку і вивчались конкурентні переваги, які дали можливість зрозуміти історичні, природні, культурні особливості, можливості та ресурси для розвитку туризму. Це, наприклад, чиста вода підземного джерела біля гори Пристін та Церква Успіння Пресвятої Богородиці (1756 р.), одна із старих церков Луганської області в селі Осинове Новопсковської ОТГ, Біловодський Свято-Троїцький храм із невивченими міловими печерами, церква св. Трійці, на честь якої було названо селище Троїцьке. А ще — чудеса Білокуракінщини, кінні заводи та багато інших об’єктів, що потребують вивчення, включення до маршрутів, додаткової розбудови інфраструктури. Вони можуть стати скарбницею не лише Луганщини, а й всієї України.
Сьогодні департамент економічного розвитку, торгівлі та туризму облдержадміністрації протягом тижня приймає пропозиції від громад, аби плани заходів із розвитку туризму в Луганській області на 2019 рік були більш продуманими і реальними.
Луганська область.