Агрохолдинг «МРІЯ» оприлюднив звіт про виконані в 2018 році податкові та соціальні зобов’язання. До бюджетів усіх рівнів від компанії торік надійшло 465 млн грн. Порівняно з 2017-м цей показник збільшився на 21,2 млн грн. Окрім того, зросла кількість соціальних відрахувань: «МРІЯ» протягом року реалізувала цілу низку соціальних проектів на території шести областей Західної України — загалом на суму 27,4 млн грн. А це на 6 млн більше, ніж у 2017-му. Фінансову підтримку громадам Тернопільської, Хмельницької, Чернівецької, Івано-Франківської, Львівської та Рівненської областей, де працює агрохолдинг, традиційно спрямували на реалізацію важливих медичних, освітніх, інфраструктурних, культурних, духовних, спортивних ініціатив, допомогу українській армії і розвиток кооперативного руху, зокрема — на створення нових кооперативів.
Генеральний директор агрохолдингу «МРІЯ» Саймон Чернявський наголосив, що саме в кооперативному русі вбачає великий економічний потенціал для українського села: «Розмір фінансової допомоги від компанії за кожен гектар землі в обробітку у 2018 році збільшився зі 100 до 130 грн. Однак поряд із традиційним соціальним партнерством, заради розвитку наших сіл ми три роки поспіль активно пропагуємо ще й кооперативний рух. За нашої підтримки створено тридцять кооперативів, учасниками яких є пайовики компанії і члени їхніх сімей. Вони вже відчули переваги спільної справи, адже отримали не тільки можливість працювати вдома, в Україні, а й джерела додаткового доходу, зробили перші кроки до економічної самостійності, а за цим — майбутнє».
Торік на підтримку кооперативного руху агрохолдинг спрямував 1,7 млн грн. Окрім молочарства та ягідництва, які були основними напрямами роботи новостворених селянських обслуговуючих кооперативів у селах, де діє «МРІЯ», компанії торік вдалося налагодити плідну співпрацю із пасічними кооперативами і навіть провести медовий фестиваль на підтримку бджолярства.
Як зазначають в агрохолдингу, прихід стратегічного інвестора SALIC UK Ltd наприкінці минулого року позитивно позначиться на соціальному партнерстві з громадами й цього року. «Іноземні інвестиції допоможуть компанії не тільки розвиватися та нарощувати виробничі потужності, а й ще більше підтримувати соціальні програми для налагодження ефективної співпраці з нашими основними партнерами — пайовиками, — наголосив Саймон Чернявський. — Окрім того, «МРІЯ» належить до числа найбільших платників податків в аграрній сфері, офіційно й своєчасно сплачуючи усі належні відрахування державі. І ми не тільки вчасно та в повному обсязі розраховуємося з пайовиками за оренду, а й наповнюємо бюджети та робимо значний внесок в економічне зростання всієї держави. Так буде й надалі».
Найвагомішими проектами, реалізованими за сприяння «МРІЇ» впродовж 2018 року, стали: запуск інтерактивної карти медодайних культур для бджолярів, забезпечення ФАПів Тернопільської області мобільними наборами з медичним обладнанням, відкриття 14 дитячих майданчиків і запуск роботи першого цеху із заморозки ягід кооперативним об’єднанням «Файні ґазди».