Під час форуму було обговорено поточну політичну ситуацію в Україні, подальшу роботу Українського парламенту та активізацію діалогу політичних партій і громадськості.
«Політика — це вміння тримати удар, це принципи і позиція, це вміння брати на себе відповідальність і працювати у владі у найважчі для держави часи. Політика — це вміння працювати в опозиції, це вміння будувати діалог із громадськістю», — зауважила І. Геращенко.
Ірина Геращенко наголосила на неконституційності Указу про розпуск Верховної Ради. Вона також зазначила: їй прикро, що Президент у своїй інавгураційній промові не згадав про декілька принципових і важливих речей: Революцію Гідності, російську агресію в Україні, стратегічний курс України до ЄС і НАТО. «Думаю це не просто сигнал, це — засторога. Ми не можемо допустити зупинення руху України до ЄС і НАТО і разом з громадськістю маємо працювати для реалізації стратегічного курсу нашої держави», — наголосила вона.
Коментуючи результати позачергового засідання парламенту 22 травня нинішнього року, Ірина Геращенко підкреслила, що запропоновані Президентом законодавчі ініціативи не передбачали основних позицій, на яких наполягали більшість фракцій та, зокрема, громадянське суспільство.
«Я наполягатиму та проситиму підтримки громадянського суспільства, щоб нинішній парламент прийняв декілька важливих законів: це і запровадження відкритих списків до виборчого законодавства, і закони, необхідні для європейської та євроатлантичної інтеграції, — по газовій директиві, імплементація актів законодавства ЄС у сфері технічного регулювання (№ 10183) та інші», — заявила політик.
Перший заступник глави парламенту нагадала, що за останні роки нинішній парламент активно працював із громадськими організаціями над питанням адаптації українського законодавства до стандартів ЄС і НАТО, Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. За словами І. Геращенко, завдяки кропіткій співпраці вдалось ухвалити низку важливих рішень для імплементації реформи щодо протидії корупції, посилення сектору безпеки та оборони, захисту прав людини, екології, гендерної рівності, децентралізації. Водночас політик наголосила на необхідності активізації співпраці з громадськими організаціями, зокрема і з ГО «Солідарна Справа Громад».
Ірина Геращенко також підкреслила, що тема звільнення заручників, політв’язнів Кремля та військовополонених моряків має залишатися в центрі уваги держави та громадськості. Політик подякувала П. Порошенку за велику увагу до цього питання та повідомила, що за останні роки вдалося звільнити і врятувати сотні українців з окупованих територій України та з РФ.
«Однак залишається велика робота у цьому напрямі — сотні українців незаконно утримуються в Росії та на окупованих територіях України, і ми готові допомагати новій команді Президента та передамо всю інформацію, весь досвід, напрацьований за ці роки», — зауважила І. Геращенко.
Перший заступник Голови Верховної Ради України також закликала продовжити роботу на всіх міжнародних майданчиках — ПА ОБСЄ, НАТО, Ради Європи — для посилення тиску проти РФ. «Ми бачимо ризики повернення делегації РФ до роботи в ПАРЄ вже в червні нинішнього року. Українська делегація займає принципову позицію, з якою ми апелюємо до всіх наших партнерів: РФ може повернутись до роботи в ПАРЄ тільки за умови виконання всіх резолюцій Асамблеї, де один із пунктів стосується негайного звільнення всіх заручників, військовополонених моряків та політв’язнів Кремля», — підкреслила І. Геращенко.
Прес-служба апарату Верховної Ради України.
Фото прес-служби апарату Верховної Ради України.