Відкрив конференцію головуючий — Президент Світового Конгресу українських юристів, Президент Всесвітнього юридичного альянсу, віце-президент Міжнародного Парламенту співробітництва миру та безпеки, академік, професор, доктор міжнародного права Валерій Євдокимов, який у своїй промові наголосив, що протягом останніх років від політичних сил, державних, громадських і політичних діячів пролунало безліч заяв про необхідність покращення добробуту народу, соціальної і правової захищеності громадян, виходу української держави з кризи тощо. Але, на жаль, до цього часу не сформовано комплекс збалансованих, предметних дій усіх гілок влади, зокрема, щодо підвищення дієвості судової влади, забезпечення реального доступу кожного до правосуддя, викорінення корупції, закінчення війни, гарантування стійкого економічного зростання й підвищення рівня життя більшості людей. Також закцентував увагу на тому, що нам необхідні конкретні зміни законодавства і заходи організаційного характеру стосовно норм і правил поведінки у суспільстві, зобов’язання усіх і кожного дотримуватися вимог Законів України і верховенства права, втілення в життя принципу невідворотності покарання.
Почесно, що до роботи конференції долучились міжнародні експерти з держав Європейського Союзу в сфері протидії податковим злочинам, корупції, відмиванню грошей і шахрайству, представники спеціалізованих науково-освітніх установ у сфері економічної та фінансової злочинності, відомі правники, науковці, політичні та громадські діячі тощо.
Серед доповідачів:
1. Валерій Карпунцов — народний депутат України, член Комітету Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, доктор юридичних наук, заслужений юрист України, віце-президент Світового Конгресу українських юристів. Тема доповіді: «Аналітична складова у діяльності правоохоронної системи як фундамент для захисту прав громадянина у глобалізованому світі»;
2. Ігоріс Кржечковскіс — міжнародний експерт з питань протидії відмиванню грошей і шахрайства. Керівник робочої групи з боротьби з шахрайством Ради Європейського Союзу (2013 р.). Експерт Комітету Ради Європи з боротьби з відмиванням грошей Манівел (1999—2015 рр.). Консультант з питань захисту фінансових інтересів, протидії відмиванню грошей і розшуку майна УНП ООН, ОБСЄ та інших міжнародних організацій (із березня 2015 р.) Тема доповіді: «Досвід поліпшення діяльності спеціалізованих правоохоронних органів, відповідальних за розслідування фінансових злочинів» і «Стратегічні ініціативи, спрямовані на підвищення ефективності протидії злочинам проти фінансових і економічних інтересів ЄС»;
3. Павло Войтунік — міжнародний експерт із протидії корупції та організованій злочинності. Радник високого рангу ЄС із питань боротьби з корупцією в Республіці Молдова (2016—2018 рр.). Начальник Антикорупційного бюро Польщі (2009—2015 рр.). Директор Центрального бюро з розслідування організованої злочинності Головного управління національної поліції Польщі (2007—2009 рр.). Тема доповіді: «Виявлення та припинення діяльності організованої злочинності в економічній і фінансовій сфері»;
4. Д-р Олена Шершньова — керівник Академії з питань протидії відмиванню грошей (Відень, Австрія). Керівник Підрозділу фінансового моніторингу при Федеральній кримінальній поліції Австрії (2012—2017 рр.). Тема доповіді: «Реалізація заходів із протидії відмиванню грошей у фінансовій та економічній сфері».
Основна тема обговорення — активна участь суспільного і наукового потенціалу в процесі формування ефективної системи економічної і фінансової системи держави.
До обговорення долучились: Сергій Міщенко, віце-президент Світового Конгресу українських юристів; Аудрюс Повілюнас, представник Європейського бюро з питань боротьби з шахрайством (Брюссель); Вітеніс Алісаускас, головний міжнародний експерт із митних питань; Богдан Денисенко, спеціаліст із питань спеціалізованих правоохоронних органів Консультативної місії ЄС; Саілер Франтішек, старший радник Консультативної місії ЄС із питань розслідування фінансових злочинів та інші.
Усі кваліфіковані, професійні, обґрунтовані пропозиції, експертне і професійне бачення ситуації й першочергових кроків для досягнення позитивного результату, висновки й пропозиції учасників конференції узагальнить робоча група СКУЮ та підготує конкретні рекомендації органам державної влади. Також обговорили можливість створення Міжнародної громадської організації з авторитетних представників, мета якої — активне залучення суспільного та наукового потенціалу для покращення захисту податкової системи держави і платників податків як основної її складової.