Її президент Тимофій Милованов уже оприлюднив на своїй сторінці у Фейсбуці програму і методику навчання майже 250 новообраних парламентаріїв. Це буде однотижневий інтенсив. В основі його методики — Гарвардський курс викладання для дорослих. А ще — навчання буде максимально інтенсивним, жорстким та насиченим. Саме такий формат уже напрацювали з представниками партії. Навчальний курс будується на портфельному методі. Це означає, що після навчання кожен учасник матиме власний план розвитку, себе та держави.
А днями на Банковій відбулася перша зустріч Президента України Володимира Зеленського з майбутніми депутатами від «Слуги народу». Про це написала на своїй сторінці у Фейсбуці Ліза Богуцька (92-й номер у списку). Глава держави нагадав, що обранці прийшли в парламент для того, щоб змінювати країну, а не власний добробут. Якщо у когось є інша думка, то «нехай краще піде сам, щоб потім його не вивели у наручниках». Крім того, поділилися деякі майбутні депутати у соцмережах, глава держави говорив про рівність усіх перед законом та закликав парламентаріїв до швидшого проведення реформ.
Стосовно змін, то в ефірі одного з телеканалів лідер партії «Слуга народу» Дмитро Разумков заявив: його політична сила вважає, що медицина в Україні має бути страховою, але не зараз. «Абсолютно правильним підходом буде перехід на страхову медицину, але це можна зробити лише тим, хто сьогодні працює, і кому, в принципі, і підприємства, і вони самі зможуть оплачувати, знову ж таки виходячи з рівня доходів, нормальну страховку», — пояснив він.
Водночас, за його словами, у зоні ризику залишаються діти, пенсіонери і громадяни, які не можуть вижити без допомоги держави. А таких, як зауважив Разумков, більшість. Отже, це питання, над яким треба буде працювати, і яке найближчим часом не може бути вирішене.
Нагадаємо, новий склад Верховної Ради України має приступити до роботи протягом кінця серпня — початку вересня. В залежності від того, коли Центральна виборча комісія остаточно оприлюднить результати позачергових парламентських виборів. Потім, за процедурою, Голова Верховної Ради має звернутися до лідерів парламентських перегонів та отримати пропозиції щодо учасників підготовчої групи першого засідання парламенту дев’ятого скликання. Крім того, група має визначити місця для депутатів і як формувати комітети. Протокол передбачає, що перше засідання новообраного парламенту відкриває найстарший за віком народний депутат (це може бути Юлій Іоффе, який балотувався за списком партії «Опозиційна платформа — За життя»). Він же зачитуватиме текст присяги, яку перед відкриттям першої сесії складуть і скріплять підписами народні депутати.
Вл. інф.