Перед будівлею Черкаської ОДА.
Пікетами із закликами зупинити розширення на Черкащині екологічно шкідливих птахокомплексів агрохолдингу «Миронівський хлібо-продукт» зустрічали Президента України Володимира Зеленського перед приміщенням ОДА активісти Канівського, Чигиринського та Черкаського районів (на знімку).
Глава держави поспілкувався з протестувальниками та провів у сесійній залі Будинку рад зустріч з керівниками органів державного та місцевого самоврядування.
Під час обговорення найактуальніших проблем області знову порушували питання недотримання екологічного законодавства МХП, а також про недоцільність виділення з держбюджету мільярдних дотацій для холдингу Юрія Косюка. Президент України запевнив присутніх, що новий уряд перегляне умови виділення допомоги для розвитку тваринництва — і державних дотацій мегаагрохолдингу не буде.
Фото автора.
Заслухавши звіти керівників департаменту екології ОДА та місцевої екологічної інспекції щодо загроз довкіллю, Володимир Зеленський закликав правоохоронні органи адекватно реагувати на порушення чинного законодавства у сфері збереження навколишнього природного середовища. Адже тисячі тонн викидів в атмосферу шкідливих речовин з промислових птахоферм Миронівського хлібопродукту завдають непоправної шкоди природі та здоров’ю людей.
Детально зупинився очільник держави на проблемі доріг у Черкаській області. Зокрема, йшлося про дорогу державного значення Р-10, яка з’єднує Канів, Черкаси, Чигирин і Кременчук. Володимир Зеленський дав доручення керівнику Держагентства автомобільних доріг України Славомиру Новаку активізувати зусилля шляховиків, аби ця дорога, що має важливий туристичний аспект, була якнайшвидше відремонтована. Так само як і автошлях, що веде з обласного центру до Умані.
Особливу увагу приділив Володимир Зеленський Черкаському аеропорту, з ходом реконструкції якого він ознайомився. Для завершення відновлення злітно-посадкової смуги летовища необхідно майже 750 мільйонів гривень. Президент висловив сподівання, що із залученням бізнесу до цієї важливої справи аеропорт може запрацювати вже через два роки.
Крім того, розглянули також питання підготовки до нового опалювального сезону, зокрема у місті Сміла. Глава держави наголосив, що більше не допустить зриву подачі тепла у зимовий період, як це було у Смілі в попередні роки.
Про хід розслідування і слідства у справі про вбивство журналіста Вадима Комарова Президенту доповів начальник управління Нацполіції у Черкаській області генерал Валерій Лютий. Правоохоронець запевнив, що винні у смерті медійника злочинці обов’язково будуть знайдені й постануть перед судом.
Володимир Зеленський представив активу області нового голову ОДА — колишнього підприємця Ігоря Шевченка, зазначивши при цьому, що тепер всі проблемні питання необхідно вирішувати з призначеним очільником. А якщо на місцевому рівні проблеми не вдасться розв’язати — запросив звертатися до Офісу Президента.
Після завершення заходу на главу держави чекали на вулиці ще кілька сотень черкащан. Володимир Зеленський відповів на запитання, які особливо турбували людей, а кількох громадських активістів запросив до Києва, щоб на урядовому рівні розрубати гордієві вузли серйозних проблем Шевченкового краю.
Фото з сайту Zmi.ck.ua