Сторони обговорили питання щодо поглиблення двосторонньої співпраці між Україною та Фінляндською Республікою.
Голова Верховної Ради України висловив вдячність фінському народові за постійну і неухильну підтримку України у питаннях збереження суверенітету, відновлення територіальної цілісності, а також — щодо збереження санкцій проти Російської Федерації як стримуючого чинника в її агресії.
Голова парламенту подякував за співпрацю в економічному вимірі та висловив сподівання щодо підвищення ефективності взаємодії між обома країнами.
Дмитро Разумков поінформував високого гостя про перебіг подій в Україні й особливості виборчого процесу до парламенту та зазначив, що Верховна Рада змушена працювати у «турборежимі» — щоб забезпечити ефективну роботу всіх гілок влади.
«Сьогодні всі вертикалі працюють як єдине ціле: і Президент, і Верховна Рада України, і Кабінет Міністрів, — наголосив він і додав: — Та швидкість, з якою парламент опрацьовує законопроекти, викликана потребами країни у змінах».
Голова Верховної Ради зауважив, що Україна має багато зовнішніх і внутрішніх викликів, які потребують негайного реагування. «Серед них є внутрішня війна — боротьба з корупцією», — підкреслив він, відповідаючи на слова Саулі Нііністьо про умови довіри до влади.
Президент Фінляндської Республіки нагадав про страшні сторінки історії свого народу під час війни з СРСР: «Ми з болем спостерігали за процесом окупації України і заворушеннями на сході. Під час війни ми втратили понад 20 тисяч солдатів, але зупинили Сталіна. Наші люди добре усвідомлюють і розуміють цю ситуацію. Маємо тісно співпрацювати щодо політики по санкціям проти Російської Федерації, вони можуть бути скасовані чи послаблені тільки у разі отримання свободи Україною», — підкреслив він.
Саулі Нііністьо висловився за впровадження великих планів розвитку економіки обох країн та зазначив, що фінський промисловий сектор має великий інтерес в Україні і поглиблюватиме співпрацю. Одним із перспективних напрямків, на його думку, могло би стати відтворення водного шляху з Фінляндії до Чорного моря через Україну.
Прес-служба апарату Верховної Ради України.