Його створять на території України та Білорусі і до складу якого увійдуть Рівненщина, Волинь і Житомирщина. На Рівненщині проект реалізовуватиметься у Зарічненському, Володимирецькому, Дубровицькому, Сарненському та Рокитнівському районах.
Основна мета проекту — підвищення природоохоронного статусу найбільшого у Європі природного регіону — Прип’ятського Полісся. Адже саме тут збереглися ділянки дикої природи. Тож необхідно забезпечити його економічний розвиток, зберегти культурну спадщину.
Історія цієї ініціативи бере початок з форуму регіонів у Житомирі в 2019-му, де Президенти України та Білорусі погодили посилення співпраці між нашими країнами, серед яких і створення спільного транскордонного біосферного резервату на Поліссі. Тоді було створено робочу групу та план роботи, знайдено партнерів та фінансові ресурси. Уже з початку 2020-го розпочнеться робота безпосередньо на території, яку планується залучити до складу біосферного резервату.
«Біорезервати створюються не лише з метою об’єднання зусиль місцевих громад задля збереження унікальної території. Головне — це її розвиток у туристичному, культурному та інвестиційному плані з урахуванням природоохоронної діяльності», — наголосив директор департаменту екології та природних ресурсів Рівненської ОДА Володимир Захарчук.
Тож уже цього місяця у рамках проекту планують провести круглі столи і зустрічі, де визначать природні та культурні цінності майбутнього біосферного резервату, а також можливі загрози та конкретні його межі.