Це має вирішити питання з боргами за послуги, які накопичилися в людей за останні кілька років.
Населені пункти належать до «депресійної лійки», тобто території навколо свердловини, звідки постачають водний ресурс на «Рівнеоблводоканал». Сільські жителі повірили в популізм окремих політиків і не платили за воду.
Вони стверджують, що через роботу підприємства порушено екологію на території, у результаті чого зникла вода в колодязях. При цьому вони користуються збудованим за державні кошти централізованим водопостачанням для власних потреб без будь-якого обліку. Люди вважають, що мають користуватися перевагами — не сплачувати за воду.
Цю проблему обговорили в Рівненській ОДА. Керівник «Рівнеоблводоканалу» Андрій Карауш розповів, що жителі сіл лише за 2019 рік заборгували підприємству понад 1,2 мільйона гривень: «Кілька років люди користувалися послугою централізованого водопостачання безплатно, адже їм встановили так званий нульовий тариф. Далі ситуація не може продовжуватися, адже підприємство стає збитковим. Та й люди не можуть оформити субсидії та пільги на комунальні послуги».
Схожа ситуація була й у трьох селах Здолбунівського району, які також входять до «депресивної лійки». Утім, спільно з місцевою владою її вдалося вирішити. У результаті населення справно сплачує за воду. Позиція в людей єдина — розвивати централізоване водопостачання, а в майбутньому створити систему водовідведення.
Рівне.
Фото: rv.gov.ua