Його ініціатором виступає кластер «Натуральне молоко» за підтримки ТОВ «УкрМілкІнвест». Вони надавали селянам фінансову підтримку в придбанні ВРХ та необхідної техніки, облаштуванні приміщення, а також здійснювали технологічний супровід проекту.
«Торік під час реалізації проекту в області відкрито 10 сімейних молочних ферм, на яких утримують 177 корів. Це хороша перспектива, адже дає можливість поєднати самозайнятість із заробітком на селі, а також сприяє розвитку тваринництва. Тому обласна влада допомагала в реалізації проекту. На підтримку ферм з обласного та державного бюджетів торік виділено понад 150 тисяч гривень на компенсацію відсоткових ставок за кредитами на власну справу», — зазначила директор департаменту агропромислового розвитку Рівненської ОДА Надія Переходько (на знімку).
Представники проекту розповідають, що кількість охочих зайнятися молочним сімейним бізнесом збільшилася. Селяни звертаються до них по допомогу в створенні ферм. Така зацікавленість свідчить про привабливість цього бізнесу та подальші перспективи розвитку.
«Регіональний кластер матиме позитивний економічно-соціальний ефект на розвиток території. Кластер об’єднає сімейні ферми та місцеві переробні підприємства, навколо них створюватимуться відповідна інфраструктура та логістика. Буде й потреба в навчанні відповідних кваліфікованих кадрів. Спільні зусилля усіх причетних значно стимулюють молочний бізнес, а відтак й економіку території», — розповідає радник проекту «Сімейні молочні ферми» Людмила Іващук.
Департамент агропромислового розвитку Рівненської ОДА висловив готовність допомогти у створенні кластеру. Його фахівці проаналізують господарства області та визначать ті, які можуть стати пілотними у рамках реалізації цієї ініціативи.
Рівне.
Фото автора.