«За даними ВООЗ, половини смертей від онкологічних захворювань у світі можна було б уникнути, якби людина змінила свій спосіб життя», — зазначила заступник Голови Верховної Ради України Олена Кондратюк (на знімку), відкриваючи парламентські слухання на тему «Організація протиракової боротьби в Україні. Проблеми та шляхи їх вирішення». І навела невтішні дані про цю хворобу. Так, щорічно у світі діагноз «рак» ставлять 35 мільйонам осіб, 10 мільйонів з яких — помирають. Ця хвороба завдає й чималих економічних збитків світовій економіці, які обчислюють в 1 трильйон доларів на рік.

Невтішні дані навів голова підкомітету з питань профілактики та боротьби з онкологічними захворюваннями Комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Валерій Зуб:

«Тільки вдумайтеся, за час наших парламентських слухань 48 українців дізнаються страшний діагноз «рак», а 28 з них — помруть». За даними Національного канцер-реєстру, щорічно у нашій державі рак вперше діагностують майже у 140 тисяч дорослих і у понад 1 тисячі дітей, а загалом на онкологічному обліку перебуває 975 301 особа. Смертність від раку посідає друге місце у загальній структурі смертності населення і поступається за цим показником лише серцево-судинним захворюванням. У 2018 році від раку померло майже 65 тисяч наших співвітчизників, понад третина з яких — громадяни працездатного віку. Це значні економічні та людські втрати, що загрожують не лише добробуту нашої країни, а й її національній безпеці.

У своїй промові міністр охорони здоров’я Зоряна Скалецька наголосила, що однією із головних цілей уряду є, зокрема, створення умов для якісного лікування онкохворих дітей. А також розвиток трансплантології, яка має повноцінно запрацювати вже цього року.

Учасники слухань констатували, що нині у нас немає жодного затвердженого на офіційному рівні програмного документа, що визначав би основні заходи щодо боротьби з онкологічними захворюваннями на загальнодержавному та місцевому рівнях і згідно з яким такі заходи отримували б належне фінансування.

Фото Сергія КОВАЛЬЧУКА.

Більше фото тут 

Продовження читайте у наступному номері.