12—13 лютого 2020 року у Києві, в Командуванні Сухопутних військ ЗС України, відбулися дводенні навчальні збори, у яких взяли участь військовослужбовці прес-центрів і прес-служб, офіцери цивільно-військового співробітництва та інших служб, які контактують з громадськістю. Головну увагу під час навчань приділяли аналізу існуючої системи стратегічної комунікації та створенню нових зв’язків у діяльності органів сектору безпеки.
У сучасному інформаційному суспільстві правильна організація комунікації є ключовим фактором, що впливає на результативність діяльності будь-якого суб’єкта — чи то компанії, чи то держави, чи навіть суспільство.
Противник дедалі частіше робить ставку саме не на знищення об’єкта, а на порушення комунікації, внутрішньої і зовнішньої, що може мати не менш руйнівні наслідки.
Саме тому першого дня навчання обговорювалася подальша реалізація взаємодії між військовослужбовцями прес-центрів і прес-служб, офіцерів цивільно-військового співробітництва та інших служб, які контактують з громадськістю. Крім цього, це питання важливе для найефективнішого переходу Сухопутних військ на стандарти НАТО.
У заході взяли участь представники Міністерства оборони України, Генерального штабу ЗС України, управлінь Командування Сухопутних військ Збройних Сил України, були запрошені науковці та спеціалісти. Під час дискусій учасники навчань обговорили слабкі місця в сучасній системі заходів стратегічної комунікації і напрацювали наступні кроки у подальшому розвитку взаємодії, спрямованої на просування цілей держави.
Другий день навчання військовослужбовців прес-центрів і прес-служб, офіцерів цивільно-військового співробітництва та інших служб, які контактують з громадськістю, був присвячений роботі за напрямами. Навчання прес-офіцерів відбувалося у першій половині дня під головуванням начальника служби зв’язків з громадськістю Командування Сухопутних військ підполковника Івана Арєф’єва (на знімку вгорі), який сказав:
— Пошук оптимальних шляхів розвитку демократичного контролю громадянським суспільством процесів реформування Збройних Сил України є однією з визначальних рис багатогранного процесу суспільно-політичних трансформацій, що відбуваються в Україні. Важливе місце в процесі демократичного розвитку посідає проблема взаємодії армії та інститутів громадянського суспільства.
У системі відносин «армія — громадянське суспільство» особливого значення набуває взаємодія між офіцерами, сержантами і солдатами прес-служб і служб зв’язків з громадськістю з одного боку та журналістами мас-медіа — незалежними «контролерами» — й основними каналами комунікації у суспільстві з іншого.
Присутні на навчанні військовослужбовці прес-центрів і прес-служб активно обговорювали основні проблеми, які виникають у роботі, та способи їх розв’язання.
На закінчення навчальних зборів усіх прибулих військовослужбовців різних напрямів стратегічних комунікацій знову зібрали разом — у великій залі Командування, де їх привітав командувач Сухопутних військ ЗСУ генерал-лейтенант Олександр Сирський, який вручив кращим фахівцям відзнаки, подарунки і нагороди. Він наголосив:
— Сьогодні для нас важливі вміння і навички отримання й аналізу, а також використання інформації. Саме інформаційна зброя має велике значення у сучасному світі, особливо її застосування під час проведення військових операцій різного рівня.
Фото автора.