Селище Биківня, що на Київщині, відоме наймасштабнішим захороненням жертв комуністичних репресій. У 1937—1941 роках у спеціальній таємній зоні, на «відведеній для спецпотреб» землі здійснювалося масове поховання людей, репресованих і страчених органами НКВД у Києві.
За результатами вивчення обставин та документів Урядовою комісією, створеною у 1988 році, було встановлено чисельність загиблих – 6783. Водночас, на думку інших дослідників, їхня кількість сягає сотні тисяч, але достеменно це вже складно встановити. Відомо лише, що серед страчених були представники всіх соціальних прошарків українського суспільства – робітники, селяни, інтелектуальна еліта (науковці, письменники, митці). Серед жертв, похованих на спецділянці НКВС у Биківні, є представники понад 30 національностей, а також іноземні громадяни.
Биківня як явище є вкрай важливим символом у відновленні історичної правди. Биківня - це символ злочину, антилюдяності та несправедливості. Тому знаком пошани та увічнення пам’яті жертв політичних репресій і голодоморів в Україні стало створення Державного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили» з наданням йому статусу національного як красномовне нагадування, що належне вивчення уроків історії є запорукою демократичного розвитку держави.
Вічна пам’ять загиблим від комуністичного терору!
Прес-служба Апарату Верховної Ради України