Роман Пацак та Любомир Семанів стежать за відповідністю проекту.
Біля села Сівка Войнилівська Калуського району одну з головних артерій країни перетинає міст. Він тут уже старенький. Поруч працівники ТОВ «ПБС» зводять новий.
Розмах будівництва вражає. Міст завдовжки 240 м складається із десяти прогонів. Працівники «ПБС» Юрій Худак, Петро Ващинський та Михайло Непик вправно керують рукавом, що подає суміш із потужної бетономішалки.
Інші шліфують ледь застиглу поверхню. Залишилося небагато до того, щоб металеві конструкції вкрилися надзвичайно міцним суцільним бетонним покриттям.
«Це найбільший міст, який цьогоріч споруджується в західному регіоні. Будівництво на десятому кілометрі автодороги Т-09-10 Бурштин — Калуш триває в рамках реалізації державної програми «Велике будівництво». То вже завершальний етап бетонування. Опісля підрядне підприємство візьметься за асфальтування проїжджої частини. Будуть установлені тротуари, перильне та бар’єрне огородження. Далі за проектом — нанесення розмітки, монтаж освітлення та влаштування підходів до мосту», — розповідає керівник Служби автомобільних доріг в Івано-Франківській області Василь Буджак.
«Для збереження довкілля буде застосована технологія водовідведення через очисні споруди. Роботи здійснюються відповідно до технологічного процесу. Міст — споруда, що експлуатується в агресивному середовищі, котре диктує відповідальний підхід до міцності конструкції», — додає досвідчений мостобудівник, заступник начальника з розвитку доріг Любомир Семанів, який здійснює контроль за всіма етапами будівництва.
Авторський нагляд ведуть і проектанти із ТОВ «НВП «Тріада», науково-технічний супровід — ДП «ДерждорНДІ». Фахівці останнього взяли проби матеріалів для дослідження в спеціальних лабораторіях на дотримання показників міцності, щільності тощо.
Технічний нагляд, відповідність проектно-кошторисній документації та якості виконання робіт здійснюють працівники ДП «Дорожній контроль якості» і ТОВ «Незалежна інжинірингова компанія». Її директор Роман Пацак — так само на будівництві.
Приїхали подивитися, як ідуть роботи, й мешканці Старого Мартинова Галицького району — села на сусідньому березі Дністра.
Фото автора.