На знімку: перший заступник керівника Офісу Президента України Сергій Трофімов, керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак, Президент України Володимир Зеленський, Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков, Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Водночас уряд ставить завдання перевиконання бюджету

Виконання Державного бюджету України на 2020 рік в умовах економічної кризи обговорили на зустрічі в Офісі Президента глава держави Володимир Зеленський, Голова Верховної Ради Дмитро Разумков, Прем’єр-міністр Денис Шмигаль, представники парламентських комітетів, члени Кабінету Міністрів, а також керівництво правоохоронних органів.

Глава держави зазначив, що наприкінці 2019-го уряд зіткнувся з такими системними ризиками виконання держ-бюджету, як неконтрольоване зміцнення національної валюти, зменшення обсягів та вартості закупівлі енергетичних товарів, а також адміністративна реформа фіскальних органів.

Водночас з початку 2020 року ситуація погіршилася: надходження податків та митних зборів не відповідали запланованим обсягам на 1 млрд грн. Додатковим тягарем стали наслідки від запровадження масштабного карантину.

«Забезпечити безумовне надходження дохідної частини державного бюджету — саме таке завдання поставлене мною новій команді Міністерства фінансів. Міністр отримав мандат на кадрові та організаційні рішення», — заявив Президент.

Зі свого боку міністр фінансів України Сергій Марченко зауважив, що попри негативні тенденції в економіці у зв’язку з поширенням коронавірусу та карантином у світі, за травень 2020 року Україна досягла 100% виконання розпису. Так, за цей час до загального фонду держбюджету надійшло 64 млрд грн. Перевиконання з ПДФО, як повідомляє прес-служба Президента, становить 1%, з рентної плати за користування надрами — 15%, з акцизного податку — 21,4%. Водночас видатки державного бюджету за січень — травень зросли проти січня — травня 2019 року на 17 млрд грн і становили 437,7 млрд грн.

«Завдання, передбачені державним бюджетом, будуть виконані. Більш того, ставиться завдання перевиконання бюджету, щоб ми мали можливість використовувати цей ресурс на нагальні проблеми держави, додаткові видатки. Крім того, ми передбачаємо можливість зменшення дефіциту державного бюджету», — наголосив Сергій Марченко.

На зустрічі глава держави поінформував, що уряд готовий до кінця цього тижня представити оновлений варіант програми дій.

Глава держави нагадав, що Верховна Рада не підтримала першу редакцію Програми діяльності Кабінету Міністрів України.

«Парламентські комітети висловили численні зауваження та пропозиції. Багато критики надійшло від депутатів «Слуги народу». Як поінформував Прем’єр-міністр, уряд уважно опрацював усі конструктивні пропозиції та готовий цього тижня представити парламенту оновлену Програму дій уряду 2.0», — заявив Володимир Зеленський.

Водночас Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль зазначив, що Кабмін проситиме винести нову програму на розгляд парламенту та підтримати її 18—19 червня. За його словами, документ доопрацьований з урахуванням пропозицій усіх комітетів, завдань із політичних програм Президента України Володимира Зеленського та партії «Слуга народу», а також указів глави держави й зауважень від комітетів.

«Це структурний документ, який складається з двох розділів. Перший — це антикризовий розділ. Другий — довгострокові пріоритети діяльності уряду. Кожен з розділів збігається з тими напрямками стратегії, які є в міністерствах. Кожен розділ містить очікувані результати й показники, як і належить для такої програми», — наголосив Денис Шмигаль.

Фото president.gov.ua