Припинити переслідування та тиск на лікарів-інфекціоністів, дати медикам лікувати людей, а не втягувати в політичні розбірки. З такою петицією до Президента України звернулася медична спільнота Дніпра.
За словами медпрацівників, ті дії, що нині відбуваються з інфекційною лікарнею № 21 з боку обласної та державної влади в період епідемії коронавірусу, — неприпустимі.
«Йдеться й про параліч роботи обласного лабораторного центру. Коли майже дві тисячі пробірок на COVID-19 чекали в черзі. Якщо в когось є сумніви щодо точності аналізів, то треба було залучити третю сторону, яка в цьому розбирається, а не правоохоронців. Далі почалися перевірки 21-ї інфекційної лікарні. Цим відволікали лікарів від їхньої безпосередньої роботи — допомоги хворим на коронавірус. Підтримуючи наших колег з інфекційки, ми наголошуємо, що вся медична спільнота Дніпра — поза політикою. Ми пишаємося високим професіоналізмом медпрацівників 21-ї лікарні», — зазначила професор, голова постійної депутатської комісії з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та міжнародних зв’язків міськради, керівник алергологічного центру Євгенія Дитятковська.
Підтримали колег з інфекційної лікарні № 21 і в інших медзакладах. Серед них і лікарня № 12, якій вдалося провести мовчазну акцію, незважаючи на анонімні погрози.
«За 15 хвилин до того, як ми мали всі вийти на акцію, на мій номер телефону в Телеграмі надійшов анонімний дзвінок з погрозами: якщо ми всі вийдемо, то нас перестріляють. Нас цей факт не злякав, і ми провели акцію. Загалом такими перевірками, як у лікарні № 21, повинні займатися фахівці», — зазначила гендиректор міської лікарні № 12 Галина Даниленко.
Підтримати петицію до Президента з вимогою припинити переслідування та тиск на лікарів-інфекціоністів Дніпра закликала голова організації «Регіональна асоціація пацієнтів» Лариса Бабич.
«Дуже шкода, що сьогодні гноблять наших лікарів. І це за хороших результатів у лікуванні коронавірусної хвороби в місті! За такого фактично злиденного фінансування, коли держава на медицину виділяє 2,9% від ВВП, а за урядовою програмою гарантій медичної допомоги — взагалі 1,6%, — це мізер, і попри це лікарі якісно виконують роботу, ризикуючи власним життям», — сказала Лариса Бабич.
Дніпро.
Фото прес-служби Дніпровської міськради.