Вітрова, сонячна, гідро- та біоенергетика згенерували 40% електроенергії в 27 державах-членах в першій половині року, перевищивши викопне паливо як джерело, на частку якого припало 34%. Про це свідчить аналіз кліматичного аналітичного центру Ember.

У результаті викиди вуглецю в енергетичному секторі Євросоюзу скоротилися майже на чверть за перші шість місяців 2020 року.

Водночас попит на електроенергію в ЄС впав на 7% через COVID-19, вироблення електроенергії з відновлюваних джерел зросло на 11%, в основному за рахунок нових вітрових і сонячних установок, які виробляли рекордну п’яту частину електроенергії в Європі. В Данії 64% електрики було вироблено від вітру і сонця. Тим часом виробництво електрики з викопного палива впало на 18%. Основний удар отримало вугілля зі скороченням виробництва в кожній країні. У Португалії падіння становило 95%, в Іспанії — 58%.

Старший аналітик Ember з енергетики Дейв Джонс упевнений, що «перемога» відновлюваних джерел енергії над традиційними знаменує собою «символічний момент» в переході електроенергетичного сектору Європи. Він зазначив, що дев’ять років тому викопне паливо виробляло вдвічі більше електроенергії в ЄС, ніж відновлювані джерела.