Під час проведення у Маріуполі міжнародної науково-практичної конференції «Кримінологічна безпека населених пунктів».
Конференція організована Національною поліцією Донеччини спільно з Донецьким юридичним інститутом МВС України. До обговорення територіально-просторового стану злочинності та формування концепції розвитку системи кримінологічної безпеки населених пунктів прифронтового регіону долучилися 20 докторів і 57 кандидатів юридичних наук з різних закладів освіти, наукових установ та правоохоронних органів.
Серед учасників конференції були: народний депутат України голова Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин Дмитро Лубінець, міський голова Маріуполя Вадим Бойченко, начальник ГУ Нацполіції в Донецькій області Микола Семенишин, ректор Донецького юридичного інституту МВС Сергій Вітвіцький.
Під час конференції поліцейські продемонстрували роботу Єдиного аналітичного сервісного центру (UASC) та ознайомили гостей з можливостями інтелектуальних відеокамер, яких сьогодні на Донеччині більш як 250. Завдяки їм поліція здійснює цілодобовий контроль за правопорядком в області.
«Новий адміністративно-територіальний поділ районів та багато інших чинників потребують системного аналізу кримінологічної безпеки нашого регіону, — зазначив начальник ГУ Нацполіції в Донецькій області, генерал поліції третього рангу Микола Семенишин. — Завдання поліції полягає у захисті прав і свобод кожної людини, як кінцевої мети правоохоронної політики, що передбачатиме розв’язання проблем забезпечення національної безпеки».
За словами маріупольського міського голови Вадима Бойченка, завдяки взаємодії керівництва міста з поліцією рівень вуличної злочинності у Маріуполі знизився втричі. На вулицях міста встановлено більш як 100 смарт-камер, завдяки яким поліцейські ефективно контролюють безпекову ситуацію та одразу реагують на випадки правопорушень. Як результат — зростання рівня довіри населення до правоохоронців. Дієвим кроком, спрямованим на підвищення безпеки містян, стало впровадження та реалізація першої в Україні програми «Стоп, наркотик!». Один з її результатів — виявлення та вилучення поліцейськими у першому півріччі 2020 року більш як 500 закладок вартістю 550 тисяч гривень.
Наголошуючи на важливості дискусії, що проходила в Маріуполі, народний депутат України, голова Комітету Верховної Ради України Дмитро Лубінець відзначив, що поліція за останні роки показала здатність допомагати та захищати, створювати безпекове середовище. На сьогодні ГУНП в Донецькій області має найнижчий показник злочинності та достатньо високий рівень довіри.
Прокурор Донецької області Євген Білоусов також підтвердив, що завдяки злагодженій та скоординованій роботі правоохоронних органів у регіоні істотно зменшена криміногенна напруга та покращена безпека населених пунктів. Євген Білоусов зауважив і на розвиток іншого важливого напрямку в роботі прокуратури:
«Враховуючи, що Донеччина нині перебуває у зоні ООС, у прокуратурі області створено відповідне управління, під процесуальним керівництвом якого вже перебуває понад 7500 кримінальних проваджень, пов’язаних, зокрема, зі збройною агресією РФ. Тож сподіваюсь, що визначені на конференції науково-практичні заходи допоможуть зробити нашу область ще більш безпечною для її мешканців».
Практичним результатом конференції стало підписання резолюції, згідно з якою на території регіону мають бути реалізовані місцеві програми з профілактики злочинності та впроваджені у життя територіальних громад проекти «Безпечний будинок», «Тонка синя лінія», «Безпечне таксі», «Простір миру та безпеки», «Донеччина — Згуртована та Безпечна».
Донецька область.
Фото надано Донецьким юридичним інститутом МВС України.