При вході в контору Берегівського лісгоспу на Закарпатті встановили нову й привабливу конструкцію-вивіску: три дуби міцно тримають логотип підприємства, а над ним угорі праворуч розправляє крила орлан.

Незважаючи на карантинні обмеження, на підприємстві, окрім належної й результативної господарської діяльності, конкретно взялися за оновлення. Змінили зовнішній вигляд адмінбудівлі — перефарбували й осучаснили фасад. Розширили заїзд з центральної вулиці на територію, вимурували нову огорожу з білого каменю (старій, ще радянській, було більше тридцяти років)... Тепер от — встановили нову вивіску, бо стару було й не видно...

Ідея «відправити в історію» старі совкові атрибути та все осучаснити належить директору підприємства Богдану Шойного. Задум такий: дуби — потенційна міць господарства, а орлан — його символ.

— Уперше за сто років у селі Горбок прижився орлан-білохвіст. Тож ми з радості відремонтували там занедбаний готельний комплекс і назвали його «Орлан» — на честь цієї гордої птиці, — розповідає Богдан Шойного.  

До речі, перед вивіскою на зеленій галявині подвір’я контори, яке «стережуть» столітні дуби, — вас зустрічають лані і гордий олень. Звірі-пам’ятники — це данина тому, що у їхньому ж лісництві імені Мауера — справжнє «дике царство». У дубових гаях — обгороджений багатогектарний вольєр, у якому утримують десятки голів оленя карпатського і сотні — лані європейської. Спостерігати за граційністю цих звірів навіть у бетоні — для туристів надзвичайно привабливо.

Тож відтепер кожен, хто їде трасою Мукачево — Берегово, зможе побачити цю мистецьки виготовлену вивіску лісгоспу у селі Яноші і помилуватися хистом їхніх виконавців. А ще побачити на карті розташування угідь лісгоспу і прочитати стислу інформацію про це передове на Закарпатті лісове господарство.

Ужгород.

Фото Михайла  БУРКАЛА.