Про це заявив Президент України Володимир Зеленський під час участі в нараді щодо стану та проблем розвитку водогосподарського комплексу в межах робочої поїздки до Рівненської області 1 жовтня. Про це повідомляє прес-служба Президента України.
«Проблеми водних екосистем характерні для всієї України і для Рівненщини також. Актуальність цього питання посилюється в умовах глобальних природно-кліматичних змін, які вже відбуваються та значною мірою впливають і на людське життя, і на світову економіку», — сказав глава держави на початку зустрічі. Президент зауважив, що в попередні роки питанню збереження та розвитку водних ресурсів переважно не приділяли уваги.
«Водночас водні ресурси — це одне з природних багатств України, і сьогодні я б назвав це найголовнішим світовим дефіцитом», — сказав Володимир Зеленський.
Він акцентував увагу на необхідності підтримки сталого гідробалансу, що має безпосередній вплив на ведення сільського та рибного господарства в Україні, технологічні процеси в промисловості та якість питного водопостачання для населення.
«Ми з вами бачили, що цього року в багатьох областях України сталася посуха: на Херсонщині, Миколаївщині, на Одещині, особливо в бессарабському напрямку, справді складні умови», — нагадав Президент. За його словами, нині напрацьовується допомога фермерам, що постраждали від посухи, за різними напрямами: кредитні програми, страхування врожаїв тощо.
«Питання збереження та відновлення раціонального використання водних ресурсів потребує розгляду на високому рівні. Ми очікуємо від Ради національної безпеки і оборони рішення щодо питань екологічної безпеки України, одним із питань якої є посилення гарантованого Конституцією України права громадян на достатній життєвий рівень та екологічну безпеку шляхом забезпечення питною водою в необхідних обсягах», — повідомив глава держави.
Він зазначив, що у проекті держбюджету на наступний рік передбачено фінансування для впровадження системи страхування та розширення програм зрошення в Україні, насамперед на півдні. Президент додав, що це можливо зробити також за рахунок державних гарантій.
Голова Державного агентства водних ресурсів Валентин Шліхта повідомив, що вже підготовлено закон про ОВК — організації водокористувачів, який міністр екології особисто ставить завданням ухвалити на цій сесії Верховної Ради та запустити в дію до наступного зрошувального сезону. «Депутати вже знають про це. Якість підготовки законопроекту — висока», — заявив Валентин Шліхта.
Зі свого боку глава держави підтримав таку законодавчу ініціативу та закликав якомога швидше відправити проект закону до парламенту.