Такий народний статус цілком справедливий, бо готує кухар із п'ятдесятирічним стажем справді смачно, в чому могли переконатися навіть три президенти України, коли приїздили на Рівненщину.

- Я з дитинства любив проводити час на кухні з мамою, -- згадує Андрій Сидорович. -- Вона добре куховарила, то я від неї перейняв це вміння. Коли вона хворіла, я заміняв її на кухні та за її підказками готував для всієї сім'ї.

Андрій Сидорович починав кар'єру ще у 1970-му помічником кухаря у березнівському ресторані "Случ", дванадцять років готував страви для вихованців місцевого ліцею. Тепер вони виросли і самі, або ж із сім'ями приходять у кафе "Рута", аби посмакувати страви Сидоровича. Нині це сімейний бізнес Зейдюків, разом з батьком працюють доньки Тетяна і Леся.

- Взяли в оренду приміщення, коштів не мали. Виручило те, що удома я тримав до десяти свиней, а щоб їх було чим годувати, засаджував і засівав гектар городу, -- згадує Андрій Зейдюк. -- Вся ця живність пішла для приготування страв для відвідувачів кафе. Тоді працювали без найманих працівників -- на це просто не було коштів. Тепер трохи легше.

Андрій Сидорович розповів, що період карантину їх сімейний бізнес переживав дуже тяжко: змушені були перейти на приготування і доставку піци, суші, інших страв.

Хоч як би важко було, Андрій Зейдюк завжди займався благодійністю, але робить це тихо, інтелігентно. Традиційно щороку, скажімо, на Великдень і Різдво він готує пакети страв для дев'яти найбідніших одиноких літніх березнівчан, яким за вісімдесят. Їх передає соціальним працівникам, а ті доставляють адресатам. До речі, він нагороджений Благословенною грамотою, яку вручив йому Епіфаній, має дві медалі - І та ІІ ступенів "За благодійність і любов до України", які вручав Іларіон.

Андрій Сидорович поділився з нашими читачами рецептом знаменитого козацького куліша, розкривши при цьому свій секретний інгредієнт: "Кожну страву потрібно готувати з душею".

Олександра ЮРКОВА.

Фото Олександри ЮРКОВОЇ.