Колектив навчального закладу пройшов шлях зростання від філіалу до отримання самостійності, присвоєння високого звання «Національний», а в цьому році увійшов у десятку кращих вишів України у номінації «Топ-200».
Про це говорив під час урочистостей, що відбулися в університеті, його ректор доктор технічних наук, заслужений діяч науки і техніки України Володимир Грабко. За його словами, ВНТУ є одним з майданчиків для проведення півфіналу всесвітньої студентської олімпіади з програмування серед країн Південно-Східної Європи. Його науковці беруть участь у впровадженні низки програм з розвитку інфраструктури рідного міста.
Міський голова Вінниці Сергій Моргунов подякував науковцям і студентам за впровадження в місті схеми розвитку транспортної мережі. Очільник міста стверджує, що систему громадського транспорту визнано однією з кращих у державі. В цьому немала заслуга науковців і студентів факультету машинобудування і транспорту, зокрема тих, які безпосередньо розробляли проект. Сергій Моргунов закликав науковців і надалі тісно співпрацювати, щоб транспортна політика розвивалася, адже її потрібно корегувати, вносити зміни відповідно до реалій.
Ноутбук, проектор і моторизований екран — такий подарунок виш отримав від міської ради. Грошові премії, грамоти та подяки одержали науковці та студенти.
У радянські часи навчальний заклад мав ще одне призначення — в інститутських лабораторіях розробляли деякі проекти для військово-промислового комплексу. Одним з найбільш несподіваних став проект з підготовки бойових дельфінів на роль так званих морських шпигунів. Тварин екіпірували електронними пристроями, завдяки яким отримували інформацію про військові морські судна інших країн. Про це розповів «Голосу України» один з викладачів університету.
Від імені випускників альма-матер вітали нинішні депутати, підприємці, держслужбовці, один з них — заступник голови Вінницької облдержадміністрації Ігор Івасюк. Надійшли вітання з-за меж держави, де нині працюють у відомих ІТ-компаніях ті, хто опановував науку у ВНТУ.