«Нагадай про кожного. Про тих, хто досі у полоні ворога. Про тих, кого убивали і катували. Про тих, чиї рідні не втрачають сподівань побачити живими. Нагадай собі, владі, країні та усьому світу, що у нас війна з Росією, що наших громадян кидають до в’язниць і піддають тортурам за любов до України. Нагадай про важливих людей і важливі події», — зазначають організатори у пості, оприлюдненому у Фейсбуці.
Об’єднавшись, громадські організації «Свободу в’язням Кремля», «Основа Майбутнього», Українська асоціація полонених та інші вимагають від влади прийняття закону про полонених, який законодавчо фіксує правовий статус та закріплює необхідну соціальну допомогу. Та закону про воєнні злочини, що дасть змогу імплементувати норми міжнародного права, у такий спосіб підтвердивши спроможність України судити за міжнародні злочини, які є загальновизнані у світі, до яких не застосовують строків давності. Закликають відновити роботу Комісії Кабміну з питань зниклих безвісти, яка вже не функціонує майже два роки, та дати змогу представникам родин зниклих безвісти брати участь у засіданнях.
Представники громадянського суспільства пропонують визначити відповідальну особу при Офісі Президента з питань полону та зниклих безвісти для покращення комунікації і координації між родинами полонених та зниклих безвісти, екс-полоненими та державними органами. А СБУ — забезпечити ефективну роботу у питанні збору інформації щодо обміну та правової оцінки дій звільнених. «Не таємниця, що звільняють не лише героїв. Були неодноразові випадки, коли звільняли організаторів «референдумів», катівників на підвалах. Такі злочинці мають нести покарання», — ідеться у анонсі заходу.