Участь в урочистому зібранні з цієї нагоди взяли народний депутат України Володимир Арешонков, овруцький міський голова Іван Коруд, перший заступник голови Житомирської ОДА Володимир Федоренко та начальник управління освіти і науки ОДА Людмила Колесник, родини полеглих Героїв, військовослужбовці і представники громадськості.
У своїх промовах посадовці подякували захисникам України, які стояли й стоять на сторожі незалежності і територіальної цілісності нашої держави, за мужність і героїзм. Жителям Овруччини — військовослужбовцям та учасникам бойових дій на сході України — вручили почесні грамоти від міськ-ради та облдержадміністрації. Володимир Арешонков, який також долучився до створення пам’ятного знака та надавав фінансову підтримку, відзначив усіх, хто брав безпосередню участь у будівництві стели, і нагородив автора проекту архітектора Миколу Моргуна Почесною грамотою Верховної Ради України.
Пам’ятний знак відкрили матері загиблих Героїв Ніна Ващук і Тетяна Пешко. Усіх воїнів, які віддали своє життя за Батьківщину під час російсько-української війни, вшанували хвилиною мовчання та військовим салютом, передає наш власкор Оксана ЛУК’ЯНЕНКО.
Фото із сайту Овруцької міської ради.
На постаменті — військова машина десанту
Пам’ятний знак — символ військової звитяги у вигляді бойової машини десанту БМД-1 — урочисто відкрили в сквері Слави Краматорська в День захисника України. Його встановлено за ініціативою Союзу десантників Донецької області та за підтримки краматорського міського голови.
У відкритті взяли участь командувач десантно-штурмових військ ЗСУ генерал-лейтенант Євген Мойсюк, голова Донецької облдержадміністрації Павло Кириленко та краматорський міський голова Андрій Панков.
Під час урочистостей відбулося нагородження військовослужбовців відзнаками за професійні дії під час виконання завдань у складі Об’єднаних сил, захист територіальної цілісності та державного суверенітету, вагомий особистий внесок у забезпечення національної безпеки України.
Машина БМД-1 перебувала на озброєнні окремої Дніпропетровської 25-ї повітрянодесантної бригади. Коли авто зазнало пошкоджень, його евакуювали для ремонту до Житомирського бронетанкового заводу, й тепер машина повернулася на
Донеччину як бойовий символ.
Військовий капелан прочитав молитву за загиблими захисниками нашої країни. Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять полеглих воїнів та поклали квіти до пам’ятного знака, розповідає наш власкор Владислав ЛЕОШКО.
Присяга перед народом та рідною землею
У День захисника України урочисто склали присягу 115 кадетів, які вступили цього року до Луганського обласного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус імені героїв Молодої гвардії».
Ліцеїстів-першокурсників із визначною подією в їхньому житті привітали заступник міністра у справах ветеранів України Олександр Терещенко, голова Луганської облдерж-адміністрації Сергій Гайдай, заступник командувача Об’єднаних сил з морально-психологічного забезпечення полковник Євген Коваленко. Представники влади побажали кадетам стати надійними, мужніми людьми високих моральних якостей.
Відзнаки «За звитягу та вірність» отримали викладачі Луганського обласного військового ліцею, а почесні грамоти — кращі учні навчального закладу, інформує Луганська ОДА.
Гроші на монумент зібрали у Фейсбуці
«Якби не добробати, ще не відомо, де б сьогодні проходила лінія розмежування», — на цьому наголосив очільник Луганської області Сергій Гайдай на відкритті пам’ятника добровольцям АТО в Лисичанську.
Почесне право відкрити монумент надали бійцю 24-го окремого штурмового батальйону «Айдар» Дмитру Карпюку та бійцю батальйону імені Джохара Дудаєва Сергію Копилову. Освятив пам’ятний знак військовий капелан ієрей Юрій.
Гроші на меморіал на заклик активістів у Фейс-буці зібрали за декілька днів. На спільне переконання, це означає, що люди вдячні своїм захисникам, повідомляє Іван ТЕРЕЩЕНКО.
Учасникам бойових дій подарували автомобіль
Міський голова Сум Олександр Лисенко передав комунальній установі міськради — Центру учасників бойових дій — ключі від автомобіля «Рено». Він має п’ять пасажиромісць та пристосований для перевезення візочників. Тепер працівникам установи буде зручніше надавати послуги колишнім бійцям та членам їхніх сімей, а також доставляти їх до різноманітних соціальних і медичних закладів. Раніше доводилось користуватися чиїмось приватним транспортом або замовляти соціальне таксі.
Спецавтомобіль придбали за кошти міського бюджету, а вручили як святковий подарунок на День захисника України.
Також у місті до свята з’явились два нові пам’ятники патріотам. Один відкрили на вулиці Героїв Сумщини, він присвячений учасникам війни на Донбасі, а другий — у сквері Героїв Небесної Сотні, ця композиція увічнює подвиг полеглих на Майдані.
Автор першого — уродженець Сум Артур Гармидер. Кошти на нього зібрали члени громадської організації «Спілка ветеранів АТО Сумської області». Автором другої композиції став відомий харківський скульптор Катіб Мамедов, дізнався наш власкор Володимир ЧЕРНОВ.
Легендарному морському піхотинцю — сто років
Полковник у відставці Іван Кулібаба народився 14 жовтня 1920 року. Другу світову війну зустрів 1941-му в Керчі. Воював у Криму, на Північному Кавказі, був поранений під Новоросійськом.
Здоров’я не дозволяє ветеранові часто залишати свою квартиру. Але в цей пам’ятний день Кулібаба заявив, що «сто років буває тільки раз у житті», і тому свій день народження він хоче провести з наймолодшими військовими моряками-ліцеїстами.
Його привезли у Військово-морський ліцей імені віце-адмірала Володимира Безкоровайного, де ветерана вже чекали учні та представники командування ВМС України.
Заступник командувача ВМС віце-адмірал Андрій Тарасов подарував морському піхотинцю картину — звичайно ж, морський пейзаж, а очільник навчального закладу капітан першого рангу Віктор Шмигановський вручив ювілейну пам’ятну нагороду, випущену до десятиліття ліцею.
Свято в ліцеї завершилося концертом до Дня захисника України, який підготував творчий колектив Будинку офіцерів.
З іменем Івана Кулібаби пов’язана ще одна традиція. Двічі на рік — у День ВМС України та в день його народження — під балконом будинку ветерана врочистим маршем проходить рота почесної варти, а оркестр виконує військові марші, зазначив В’ячеслав ВОРОНКОВ.