Уже з початку наступного року господарська й просвітницька діяльність двох заповідників та трьох національних парків Херсонщини буде повністю паралізована. Вони не зможуть приймати туристів та укладати угоди стосовно продажу чи обміну надлишків рідкісних тварин, птахів і рослин. І все через «прогалину», яку міг би ліквідувати один-єдиний рядок у Законі України «Про природно-заповідний фонд».
— Кількість тварин на обмін та продаж, а також туристів, котрі можуть відвідувати резерват, визначається вченою радою заповідника. Але ці ліміти повинні узгоджуватися на рівні територіального органу Міністерства екології та природних ресурсів України. А таке узгодження стало неможливим після того, як у рамках адміністративної реформи обласні управління екології та природних ресурсів реорганізували у відповідні департаменти облдержадміністрацій не тільки на Херсонщині, а й у межах усієї держави. Їм повноваження узгоджувати ліміти державна влада не надала, і коли це станеться — ніхто не знає. Отже, з 1 січня 2013 року на заповідники й національні парки чекає невідворотний колапс, — песимістично прогнозує директор заповідника «Асканія-Нова» на Херсонщині Віктор Гавриленко.
— Справді, обласне управління екології та природних ресурсів, як територіальний орган профільного міністерства, мало повноваження узгоджувати ліміти та видавати дозволи на продаж рідкісних тварин, приймання певної кількості туристів на заповідних територіях тощо. Закон відводить на цю процедуру місяць, але ми зазвичай вкладалися в кілька днів, і адміністрація місцевих заповідників чи природних парків ніколи не висувала з цього приводу жодних претензій. 
Однак нині наше управління реорганізовано в Департамент екології та природних ресурсів Херсонської ОДА, і Закон України «Про природно-заповідний фонд» просто не передбачає його участі у процедурах узгодження лімітів та видачі дозволів. 
Ми не раз зверталися до Мінекології України із проханням терміново ініціювати внесення змін до законодавства, та наразі справа з місця не зрушила, — пояснює начальник відділу природно-заповідного фонду і біоресурсів Департаменту екології та природних ресурсів Херсонської ОДА Олена Денисова. — Роз’яснень з цього приводу від міністерства також не отримували.
Херсонські чиновники радять адміністрації заповідників та національних природних парків по узгодження лімітів звертатися до Мінекології напряму. Або ж чекати, коли Верховна Рада України внесе необхідні зміни до вже згадуваного Закону «Про природно-заповідний фонд». Та у зв’язку з останніми політичними подіями взагалі неможливо спрогнозувати, коли саме у Верховної Ради України «дійдуть руки» до обговорення питання про ці зміни.
Херсон.