У країні відбулася трансформація в адміністративно-територіальному поділі в межах областей. Зокрема, змінилися межі районів та територіальних громад. Рівненщина поділена на 64 ОТГ та 4 райони.
У межах новоутворених територіальних громад, районів проведуть реорганізацію юридичних осіб, які існували до цього.
Про це під час онлайн-брифінгу повідомив голова Рівненської обласної територіальної виборчої комісії, експерт з децентралізації Василь Курилас.
За його словами, нині одним із викликів також є безперервне функціонування органів місцевого самоврядування та їх виконавчих органів, які мають забезпечувати необхідні та якісні адміністративні послуги.
«Нині відбувається процес підрахунку та встановлення результатів голосування, — розповідає Василь Курилас. — Виборчим комісіям потрібно пришвидшити цей процес, оскільки необхідно утворити відповідні ради щонайменше у двох третинах їхнього складу, щоб провести засідання сесій. Також відбувається процес формування бюджетів громад на наступний рік. Чимало роботи слід провести, адже юридично необхідно отримати все майно від тих територіальних громад, які входитимуть у межі нових утворень, та від тих районів, що будуть об’єднані в один район».
До кінця року потрібно провести багато юридичної, організаційної та кадрової роботи, зазначає Василь Курилас. Адже з 1 січня наступного року всі органи та структури мають повноцінно функціонувати та забезпечувати життєдіяльність громад.
«Також країна чекає відповідних законодавчих ініціатив від Верховної Ради. Асоціація міст України, що захищає інтереси органів місцевого самоврядування, спільно з народними обранцями розробили необхідні законопроекти. Невдовзі очікуємо на їх ухвалення, оскільки вони визначать процедуру реорганізації та передачу майна зі спільної власності громад до комунальної власності територіальних громад», — прокоментував Василь Курилас.
Усе це має відбутися найближчим часом.