Про такі дані станом на 2 листопада свідчить система моніторингу поширення коронавірусу РНБО.

Найбільшу кількість підтверджених випадків показали Харківська область (817), місто Київ (507), Львівська (464), Чернівецька (418) та Житомирська (398) області.

За зведеннями МОЗ, в Україні простежується негативна динаміка збільшення захворюваності на коронавірусну хворобу. Так, минулого тижня кількість інфікованих була на вісім тисяч осіб менше, повідомив під час онлайн-брифінгу міністр охорони здоров’я.

За словами Максима Степанова, в Україні запущено механізм передачі тестів у приватні лабораторії. Таким чином керівництво МОЗ планує полегшити роботу державних медзакладів. Особливо це актуально для регіонів, де є проблеми з термінами видачі результатів через великі обсяги тестувань. Сьогодні така ситуація простежується в Харківській, Донецькій, Одеській, Дніпропетровській областях та місті Києві. Зазначимо, що опрацювання результатів тестів на COVID-19 у приватних лабораторіях відбуватиметься за рахунок державних коштів.

Також Степанов наголосив, що нині МОЗ активно працює над питанням дефіциту кисню. Так, Міністерством було поставлено завдання для місцевих органів влади — забезпечити медичним киснем та розхідними матеріалами для відповідної апаратури до 80% ліжок. Для порівняння, станом на сьогодні до кисню підведені майже 18 тисяч ліжко-місць, а ще на початку вересня було підключено вдвічі менше.

«За розрахунками МОЗ, регіони повинні підвести кисень до 25-26 тисяч ліжок до середини листопада. Щоб не виникало проблем з термінами для виконання роботи, були максимально спрощені процедури із закупівлі обладнання та послуг з підведення кисню», — повідомив чиновник.

За словами міністра, в країні немає проблем з виробництвом медичного кисню, але є певні труднощі із тарою для його транспортування. Тому керівництво МОЗ доручило уряду провести роботу щодо вирішення цієї проблеми.
Крім того, міністр охорони здоров’я повідомив, що від 2 листопада починає свою роботу всеукраїнський контакт-центр МОЗ із протидії поширенню COVID-19. Тепер українці матимуть змогу безплатно та своєчасно отримати інформацію щодо COVID-19.

Нагадуємо, що від понеділка, 2 листопада, в Україні набуло чинності нове епідемічне зонування. Відповідно до оновленого поділу, до червоної зони віднесли 112 адміністративних одиниць, з яких 11 — є обласними центрами: Житомир, Ужгород, Миколаїв, Чернівці, Хмельницький, Чернігів, Харків, Полтава, Рівне, Суми та Івано-Франківськ.

Столиця України залишається у помаранчевій зоні. Проте головний санітарний лікар України Віктор Ляшко не відкидає можливості потрапляння Києва до переліку червоної зони. Зокрема, Ляшко наголосив на двох пунктах роботи громадського транспорту у разі погіршення епідемічної ситуації в столиці.

«Перший — обмеження роботи громадського транспорту. Другий — заборона посадки на міжобласний і міжрегіональний транспорт. Маршрути, які їдуть з Києва, також можуть бути заборонені. Не скажу, що це буде відразу введено, але такий варіант ймовірний», — повідомив Ляшко в інтерв’ю «Сьогодні».