Акція покликана привернути увагу до діяльності організації та підтримати її цінності.

У вітанні глава держави зазначив, що організація ЮНЕСКО виникла одразу після завершення найбільш нищівної війни в історії людства і спрямована на укорінення ідеї захисту миру. «Ми, українці, добре розуміємо мудрість цих слів зі статуту ЮНЕСКО, — сказав він. — Ми мали величезні втрати в тій війні. І нині захищаємо нашу свободу. Ми високо цінуємо та підтримуємо важливу місію ЮНЕСКО. ЮНЕСКО відіграє унікальну роль у захисті Світової спадщини, щоб ми могли передати її наступним поколінням. Україна пишається об’єктами та місцями, що увійшли до переліку Світової спадщини». Президент висловив сподівання, що цей список збільшуватиметься.

Глава держави зазначив, що сила ЮНЕСКО полягає також у здатності знаходити адекватні відповіді на складні виклики, і Україна готова активно працювати спільно з іншими країнами-учасницями заради досягнення цілей.

Міжнародний флешмоб відеопривітань ініційовано за участі Національної комісії у справах ЮНЕСКО в Україні. Україна запрошує всі країни—члени ЮНЕСКО підтримати акцію й публікувати на офіційних каналах та в соціальних мережах відеоролики про значення організації для кожної держави. Українське відеопривітання демонструє всі об’єкти матеріальної та нематеріальної спадщини України зі списку Світової спадщини ЮНЕСКО. До переліку української матеріальної спадщини зараховано Софійський собор, Києво-Печерську лавру, Резиденцію митрополитів Буковини та Далмації (Чернівці), ансамбль історичного центру Львова та ансамбль собору Св. Юра, геодезичну Дугу Струве, дерев’яні церкви Карпатського регіону в Україні та Польщі, стародавнє місто Херсонес Таврійський і його хору, букові праліси та давні ліси Карпат. До нематеріальної спадщини увійшли: традиція косівської розписної кераміки, козацькі пісні Дніпропетровщини, петриківський декоративний живопис як феномен української орнаментальної народної творчості.

Довідка

ЮНЕСКО — спеціалізована установа Організації Об’єднаних Націй у галузі освіти, науки і культури. Статут ЮНЕСКО був підписаний 16 листопада 1945 року. Україна приєдналася до організації у 1954-му і відтоді бере активну участь в її діяльності.