Про це повідомив Президент України Володимир Зеленський у своєму влозі.

За словами глави держави, розроблені законодавчі ініціативи, зокрема, передбачатимуть таке. Фізичні особи-підприємці та наймані працівники, чия сфера діяльності потрапляє під закриття через карантин, отримають матеріальну допомогу у розмірі 8 тис. грн.

Згідно з розрахунками, понад мільйон громадян України зможуть отримати допомогу за цією програмою, а її загальний обсяг становитиме майже 10 млрд грн.

Крім того, суб’єкти господарювання одержать одноразову матеріальну допомогу для збереження робочих місць.

«Це буде сума, пропорційна часу так званого простою, у розмірі до 8 тисяч гривень на одного працівника», — зазначив Президент.

Підприємства, робота яких припиняється через карантинні обмеження, отримають компенсацію витрат на сплату єдиного соціального внеску за найманих працівників. За словами глави держави, це — майже 1,5 млрд грн для приблизно 120 тис. юридичних осіб.

«Якщо через посилення карантину ваша діяльність забороняється, ви отримаєте компенсацію на сплату ЄСВ за своїх найманих працівників», — сказав Президент.

До того ж передбачаються податкові канікули. Під час посилення обмежувальних заходів 200 тис. фізичних осіб-підприємців 1-ї групи будуть звільнені від сплати всіх податків і зборів, включно з ЄСВ.

Глава держави також зазначив, що відновлюється дія програм підтримки бізнесу, які успішно працювали під час карантину навесні.

«Це матеріальна допомога ФОПам, які мають дітей до 10 років. Це компенсації з часткового безробіття», — сказав Володимир Зеленський.

Президент зауважив, що малий і середній бізнес уже отримали понад 13 млрд грн за програмою «Доступні кредити 5-7-9%».

«Важливо, що програма «5-7-9» продовжиться та розширить свої можливості в цьому та наступному році», — додав глава держави.

«Ми дуже сподіваємось на підтримку Верховною Радою всіх вищезазначених важливих кроків», — наголосив Президент.

Володимир Зеленський також закликав громадян підтримувати улюблені кафе та ресторани, замовляючи у них доставку їжі.

«Розкажіть у соціальних мережах про місця, де вам завжди смачно й де можна замовити доставку, підтримавши їх таким чином. І сьогодні, і на вихідних», — зазначив він.

Уточнення

Закон України «Про внесення змін до підпункту 2 пункту 5 розділу ІІ «Прикінцеві положення» Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» має № 941-IX, а не № 94-IX, як було надруковано в газеті за 25 листопада 2020 року.