Питання компенсації збитків власникам земельних ділянок, використаних у військових цілях, порушив перед профільним комітетом Верховної Ради України голова Луганської облдержадміністрації Сергій Гайдай (на знімку) під час круглого столу «Проблемні питання законодавчого врегулювання компенсації фізичним особам за використання їхнього житла (нерухомого майна) у військових цілях під час здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримуванні збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях».
Упродовж дискусії у режимі відеоконференцзв’язку, організованої Комітетом Верховної Ради України з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та АРК, м. Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин, зазначалося, що під інженерними спорудами військового призначення у Луганській області зайнято земельні ділянки орієнтованою площею майже 668 га. Із цих земель 426,7 га належать до приватної власності, 150,3 га — до невитребуваних паїв та 91,7 га — до земель державної власності. Вже п’ять років власники та користувачі цих земельних ділянок позбавлені можливості розпоряджатися своєю нерухомістю та отримувати дохід за її використання.
Оскільки обласною владою це питання неодноразово порушувалось на державному рівні, але так і не було вирішене, Сергій Гайдай виніс його на обговорення учасників круглого столу, організованого профільним комітетом парламенту.
«З прийняттям Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення» з’явиться можливість громадянам України купувати землю сільськогосподарського призначення, — зазначив очільник Луганської області. — Однак проблема відсутності механізму фінансової компенсації збитків власникам земельних ділянок, вилучених для будівництва фортифікаційних споруд, залишається. І першим кроком урегулювання проблеми має стати встановлення фактичних розмірів та кількості земельних ділянок, зайнятих фортифікаційними спорудами».
Сергій Гайдай наголосив, що обласна влада надала свої рекомендації до парламенту щодо погодження із зауваженнями проекту Закону України «Про захист права власності та інших речових прав осіб, постраждалих внаслідок збройної агресії». Законопроект, зокрема, передбачає механізм виплат компенсацій за майно, яке використовується ЗСУ та іншими військовими формуваннями, правоохоронними органами та іншими складовими сил оборони.
Під час засідання круглого столу були також обговорені питання облаштування державного кордону на території Луганської області.
За словами очільника Луганщини, загалом облаштовано в інженерному відношенні майже 200 км державного кордону на території Троїцького, Білокуракинського, Новопсковського та Марківського районів Луганської області. З цією метою відведено 196 земельних ділянок державної та комунальної власності для розміщення та постійної діяльності Державної прикордонної служби України.
Фото прес-служби Луганської ОДА.