На знімку: гурт «Київська Коляда».
Втім, до початку карантину гурти Київського Пласту і «Київська Коляда» встигли порадувати театралізованим дійством та піснями, що прославляють новонародженого Ісусика і Матір Божу, відвідувачів культових закладів «Pizza Veterano» і «Остання барикада», бійців, що перебувають у Головному військовому клінічному госпіталі, мешканців і гостей столиці, для яких виступали на Майдані Незалежності, на Подолі, у Голосіївському парку.
— Пластовий вертеп, який організували Курені Дубового листя і Зеленої гуски, зібрані кошти, а це вже понад три тисячі, передасть на потреби армії. Коляда триватиме до Водохреща, тож сума збільшиться. У попередні роки пластуни на пожертви містян закупили шини для автомобілів військових, частину коштів спрямували на реабілітацію поранених бійців, — каже пластунка Марина.
У ці дні в режимі онлайн проходить і пластовий фестиваль «Різдвяна свічечка», в якому беруть участь дитячі гурти.
З 8 по 10 січня тривав у сучасному форматі і «Вертеп-фест в Інтернеті». У його програмі спільне онлайн виконання всіма учасниками колядки «Нова радість стала», фольклорна вечірка «Етновечорниці» та Колядка-Батл. Учасниками інтернет-фесту стали понад 200 колективів та виконавців із Вінницької, Запорізької, Житомирської, Закарпатської, Харківської та інших областей України. До святкування Різдва у форматі онлайн-фестивалю долучилися і колядники з Естонії, Італії, Польщі, Норвегії. Організатори дійства наголошують, що надіслані з великих міст і маленьких сіл відео вражають багатством українського фольклору, різноманітністю жанрів і формату, щирістю.
«Старовинні автентичні пісні, де ми славимо народження Христа, які вони прекрасні, дивовижні! Яка багатюща народна спадщина, яка тонка і співуча душа українського народу, наче зіткана з золотавих промінчиків небесної зорі, традиційних візерунків, міцної віри та очікування людьми народження Спасителя. Всміхаймося, радіймо і славімо Бога: «Христос народився!», — каже учасниця гурту «Київська Коляда» Леся Діденко.
«Інші православні народи не мають такої традиції. У нас є сотні колядок, а колядки — це такі прості слова прославлення втіленого Бога. Бо ми до кінця не можемо усвідомити, що відбулося, як це Бог, який всюди присутній, втілюється в людське тіло, але за допомогою таких простих слів прославлення колядою ми долаємо всі межі такого складного богослів’я. Тобто колядки своїми простими словами нам пояснюють, що відбулося насправді», — зазначає Предстоятель ПЦУ, митрополит Київський і всієї України Епіфаній.
Фото із сторінки у Фейсбуці Лесі Діденко.