Нагадаємо, що 11 березня 1990 року Литва проголосила незалежність країни від СРСР. А в січні 1991 року в Литву були введені радянські війська та згодом розпочався штурм державних і громадських установ, будівель засобів масової інформації. Вночі 13 січня під час штурму Вільнюської телевежі та будівлі Комітету радіо і телебачення загинуло 14 захисників, було поранено понад тисячу беззбройних осіб. Литва в цей період не мала власних збройних сил, але литовський народ вийшов на масовий громадський протест проти радянських військ, став на захист свого суверенітету без зброї та переміг.
У день, коли Литва відзначає День захисників свободи, українці разом з литовським народом вшановують пам’ять людей, які заплатили власним життям за свободу і незалежність своєї країни, за право литовського народу самому визначати власну долю та напрямок розвитку Литовської Держави.
День захисників свободи має особливе, символічне значення і для України. У той час, як Литва успішно захистила свій цивілізаційний вибір, набувши повноправного членства в Європейському Союзі та НАТО, Україна продовжує торувати шлях європейської та євроатлантичної інтеграції.
Як українці були поруч з литовцями у січні 1991 року, так і литовці нині підтримують Україну в боротьбі за відновлення суверенітету і територіальної цілісності. І постійна підтримка з боку дружньої Литви є вкрай цінною для нашої держави.
Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков надіслав листа Спікерці Сейму Литовської Республіки пані Вікторії Чмілітє-Нільсен з нагоди Дня захисника свободи, в якому наголосив, що «саме в єдності українського і литовського народів — наша сила!».
Прес-служба апарату Верховної Ради України.