Також намітили перспективні плани співпраці на майбутнє.

Серед присутніх — керівники громадських організацій «Товариство польської культури на Рівненщині ім. Владислава Реймонта», обласне відділення Всеукраїнського об’єднання «Білорусь», Здолбунівська спілка волинських чехів «Волинські правнуки», Товариство німців «Відергебурт», «Рівненська єврейська громада», Товариство польської культури Здолбунівщини, Рівненська вірменська громада «Наірі» та Центр українсько-грузинської дружби «Сакартвело».

Як розповіла начальниця управління культури і туризму Рівненської ОДА Любов Романюк, для такої багатонаціональної області як Рівненщина особливо важливим залишається налагодження етнонаціонального діалогу.

«Рівненська область є одним із поліетнічних регіонів України, у якому майже 4 відсотки населення репрезентує 70 національностей та народностей. Тому такі зустрічі, як сьогодні, ми повинні організовувати набагато частіше.

Щиро вдячна всім за конструктивний діалог. Наступна наша зустріч матиме більш навчальний характер», — зазначила Любов Романюк.

За її словами, у планах — провести навчальний семінар-тренінг з написання грантових проектів. Це потрібно для того, аби кожен навчився розробляти свій власний проект, який буде готовий до подачі на грантовий конкурс.

Також під час зустрічі представники етнічних спільнот зазначили, що з офіційно зареєстрованих на Рівненщині громадських організацій національних меншин жодна не має власного приміщення і лише декілька орендують. Тож за результатами зустрічі вони внесли такі пропозиції: створити на Рівненщині національний дім; відродити Рівненський обласний фестиваль національних культур «У родинному колі»; створити класи з вивчення вірменської мови.

Рівне.

Фото прес-служби Рівненської ОДА.