Майстер ювелірної справи... Ця професія існує відтоді, відколи людині вперше захотілося себе прикрасити. Можливо, тепер прикраси з мушель та зубів хижаків уже не видаються нам вишуканими й коштовними, але саме вони є пращурами надзвичайно віртуозних виробів із дорогоцінних металів, перлів та самоцвітів.
Моменти сивої давнини
Важко в це повірити, але певні спостереження доводять, що більшість майстрів ювелірної справи — досить кремезні чоловіки з великими руками. Однак саме з-під оцих грубезних пальців виходить настільки тендітна краса. Звісно, не всі ювеліри в світі мають вигляд моряків чи вантажників, проте звідкись такі спостереження таки взялись.
У католиків існує легенда про покровителя ковалів та ювелірів Дустана, до якого прийшов сам диявол та вимагав підкувати його. Але кмітливий коваль упізнав потойбічного гостя і так боляче почав підковувати його копито, що диявол заволав про пощаду. На що Дустан поставив умову — диявол більше ніколи не прийде в місце, де є підкова.
Певною мірою ця легенда пояснює кремезну статуру ювелірів, адже ювелірне мистецтво — нащадок ковальської справи. І хоч ковальство в наші часи не надто поширене, та ювелірна майстерність протягує тоненьку ниточку в сиву давнину.
Всесвітній день ювеліра
Серед численних професійних свят віднедавна з’явився день, коли практично всі ми можемо сміливо заявити — це і моє свято. Адже так чи інакше, зрідка або частенько стикаємося в нашому житті з виробами талановитих людей, про яких говорять, що вони мають золоті руки і діамантове сяйво в очах. Так, це ювеліри. Хтось із нас із задоволенням милується їхніми виробами на собі, а хтось із не меншою насолодою розглядає їх на музейних полицях чи в спеціалізованих магазинах. У обох випадках ці вироби тішать нас своєю неповторністю, красою і вишуканістю.
Чимало майстрів ювелірної справи є справжніми художниками, витвори яких відоміші за їхні імена. Робота ювеліра — вельми витончений процес, який вимагає не лише вміння, навичок і досвіду, а й грандіозної витримки й акуратності.
Ініціатива заснування міжнародного професійного свята майстрів прекрасного виникла 2008 року в столиці Узбекистану Ташкенті, де відбувався конкурс молодих ювелірів. Ідея була радо підтримана і швидко стала популярною в професійному середовищі. Відзначають свято 31 січня.
Тож із приємністю вітаємо всіх майстрів цього витонченого мистецтва і зичимо нових ідей, нових шедеврів і всіляких гараздів!