Таку можливість дає дніпровський Музей АТО. За чотири роки його внутрішню експозицію відвідали півмільйона людей.
Як розповіли «Голосу України» в ОДА, символічно, що перший в Україні Музей АТО з’явився саме на Дніпропетровщині. Адже мешканці області одними з перших стали на захист Вітчизни від ворога. У січні 2017 року відкрилася внутрішня виставка, а декількома місяцями раніше — експозиція просто неба.
Внутрішня експозиція налічує тисячі експонатів. У першому залі демонструються інструменти медиків, одяг капеланів, шеврони добровольців, дитячі малюнки, фото військових кореспондентів. У другому — знімки загиблих бійців і дорогі їхньому серцю речі. Серед них — телефон зі слідом вибуху, лист матері, шахи. У третьому мультимедійному залі транслюють панорамні документальні фільми. Екрани, розміщені на чотирьох стінах, створюють «ефект присутності».
«За роки існування внутрішня експозиція значно розширилася. Нові експонати приносять бійці та їхні рідні, привозять волонтери. Нещодавно «кіборги» передали прапор, з яким вони захищали донецький аеропорт. Подивитися експонати приїжджають з усього світу. Його історії озиваються в душах людей різних національностей. Ми нарахували в Книзі відгуків сотні слів «дякуємо». За те, що пам’ятаємо й показуємо правду», — розповів керівник музею Вадим Якушенко.
Музей став справжнім освітньо-культурним центром, у якому запускають патріотичні проекти, проводять виставки, відзначають свята, а також поблизу організовують концерти військових пісень.
«Щоб розповідати про війну, потрібно на ній побувати. Я проводив екскурсію для жителів Молдови і Росії. Потім вони сказали, що їхнє життя перевернулося. Були вражені почутим. Це дуже важливий проект, який виховує націю на фактах і реальних історіях», — вважає гід, військовий з позивним «Ельдар Брандтей».
Фото прес-служби Дніпропетровської ОДА.