Під час неї 52 держави схвалили Декларацію проти застосування свавільних арештів у міждержавних відносинах.

Як повідомила прес-служба МЗС, канадська ініціатива об’єднує країни, які поважають права людини та дотримуються норм міжнародного права, і ставить за мету розробку дієвих механізмів боротьби з незаконним позбавленням волі задля досягнення політичних цілей.

«Нині близько ста громадян України незаконно утримуються за ґратами в Криму та на території Російської Федерації. Політично вмотивоване переслідування українців за сфабрикованими звинуваченнями стало буденною практикою російської окупаційної влади. Ми розглядаємо ухвалену сьогодні декларацію як важливий додатковий інструмент тиску на РФ з метою звільнення українських політичних в’язнів та запобігання подальшим порушенням прав людини на окупованих територіях», — заявив Дмитро Кулеба під час конференції.

«Міжнародна солідарність відіграла важливу роль у звільненні десятків наших в’язнів з російського полону. Нам потрібно зберігати єдність та голосно заявляти про свавілля, що досі триває. Консолідовані дії та спільний тиск залишаються ключовими чинниками подальшого звільнення незаконно утримуваних українських громадян», — наголосив глава МЗС України.

Також Дмитро Кулеба привернув увагу до створення Кримської платформи як майданчика для консолідації міжнародних зусиль з деокупації Криму та запросив учасників конференції до участі в її інавгураційному саміті цього року, інформує прес-служба МЗС.

Довідка

У жовтні 2020 року Канада ініціювала скликання міжнародної конференції для ухвалення Декларації проти застосування свавільних арештів у міждержавних відносинах. Ініціатива має на меті вироблення глобальної колективної протидії так званій «примусовій дипломатії», коли держави здійснюють свавільні арешти людей для політичного зиску в міждержавних відносинах. Ініціативу вже підтримали 52 держави світу, зокрема Україна.