26 лютого. «Десна» — «Інгулець». 3:0. Київ. «Динамо» імені Валерія Лобановського. 350 глядачів. Рефері — Андрій Коваленко (Полтава). Голи: Тотовицький, 34, Гітченко, 57, Єрмаков, 84.

27 лютого. «Маріуполь» — «Дніпро-1». 2:2. Дніпро. «Дніпро-Арена». 1 582 глядачі. Рефері — Максим Козиряцький (Запоріжжя). Голи: Меліченко, 34, Кулаков, 87 — Дуглас, 13, Довбик, 61 (п).

«Ворскла» — «Олександрія». 3:1. Полтава. «Ворскла» імені Олексія Бутовського. 1 050 глядачів. Рефері — Денис Шурман (Київська область). Голи: Кулач, 39, 77 (п), Тілль, 70 — Бабогло, 55.

«Колос» — «Рух». 1:2. Ковалівка. «Колос». 2 478 глядачів. Рефері — Олександр Омельченко (Слов’янськ). Голи: Мисак, 37 (автогол) — Кондраков, 48, Кухаревич, 90+6. На 90-й хвилині Гавриш («Колос») не реалізував пенальті (воротар).

Вилучено Мисика («Рух», 90, друге попередження), Костишина («Колос», 90+2, друге попередження).

28 лютого. «Минай» — «Олімпік». 2:1. Ужгород. «Авангард». 1 400 глядачів. Рефері — Роман Блавацький (Львів). Голи: Нурієв, 13 (п), 45+2 (п) — Нкенг, 21. Вилучено Нурієва («Минай», 85, два попередження).

«Шахтар» — «Зоря». 0:1. Київ. НСК «Олімпійський». 4 267 глядачів. Рефері — Катерина Монзуль (Харків). Гол: Іванісеня, 90+4. Вилучено Жуніньйо («Зоря», 79, пряма червона картка).

«Львів» — «Динамо». 1:4. Львів. «Арена Львів».

6 973 глядачі. Рефері — Дмитро Кривушкін (Харків). Голи: Нич, 69 — Бєсєдін, 1, Циганков, 36 (п), Кендзьора, 52, Лєднєв, 89.

«Шахтар» проти «Зорі» — це, безумовно, був центральний поєдинок туру за всіма показниками. А його сценарій, думається, викликав неабиякі емоції в учасників і глядачів.

«Гірники» вийшли на поле рішуче налаштовані на перемогу. Однак зі стартовим пресингом донеччан гості впоралися спокійно і ближче до середини тайму перехопили ініціативу.

Відмінні нагоди забити мали Вернидуб, Аллах’яр та Гладкий, але воротар Трубін у рамці воріт відіграв надійно.

Після перерви команди продовжили гру на високих швидкостях, обмінюючись небезпечними моментами. Емоції переповнювали, і після грубої гри Жуніора Рейса підопічні Віктора Скрипника останню десятихвилинку догравали у меншості.

«Гірники» влаштували масований пресинг, але і з ним гості впоралися, організували стрімку контратаку й у компенсований час вирвали перемогу! Блискуче зіграв іранець Аллах’яр, який перехопив м’яч поблизу свого карного майданчика, демонструючи швидкість і майстерність, підішов до воріт суперника і віддав ідеальну передачу на Івинісеню. А той ефектно вразив ворота. Перша поразка «Шахтаря» в чемпіонаті.

***

Динамівці, можна сказати, миттєво (на 55-й секунді) відкрили рахунок. Пробив Циганков, воротар Костик не втримав м’яч у руках, а Бєсєдін з добиванням не забарився. Після цього перевага надовго перейшла до киян і вони збільшили її до трьох м’ячів.

Львів’яни трохи оговталися, коли скоротили розрив у рахунку. І ситуація на полі на певний час загострилася. Але футболісти «Динамо» знову взяли м’яч під контроль. І забили ще гол.

***

Драматичні події відбувалися в Ковалівці. «Колос» і «Рух» дуже старалися, їхні гравці діяли самовіддано. Але і помилок вони припустилися вдосталь.

Головні події припали на завершальні хвилини. Футболісти «Колоса» взяли гру майже під цілковитий контроль, але забити переможний м’яч їм ніяк не вдавалося. Навіть не реалізували пенальті.

Протягом цього часу рефері показав ще й дві червоні картки гравцям, вилучив наставника львів’ян Івана Федика. А розв’язка цього протистояння сталася останньої миті фантастичним влучним ударом здалеку «рухівця» Кухаревича.