Полтава:

За словами активістів громадської спілки «Координаційна рада громадських організацій учасників АТО», урочистості, які вони ініціювали, мають підняти патріотичний дух у суспільстві, посилити увагу та турботу про учасників добровольчих формувань.

Розпочалися заходи автопробігом центральними вулицями міста. Його учасники зупинилися біля центрального міського цвинтаря. Там вони поклали квіти на могили воїнів-земляків, зокрема й добровольців, які поховані на Алеї Героїв.

А найвелелюднішою частиною врочистостей стала хода вулицею Соборності з Державним прапором і знаменами добровольчих батальйонів та інших бойових підрозділів. Ці прапори несли самі звитяжці. А попереду колони крокували батьки полеглих захисників із портретами своїх дітей (на знімку).

Тож усі разом пройшли до пам’ятника Івану Мазепі, де також відбулися короткі урочистості. На них ветерани-добровольці запевнили присутніх у тому, що тримають порох сухим. І при загостренні ситуації на фронті та нових спробах кремлівських верховодів «пограти м’язами» на Донбасі вони, як і сім років тому, готові стати в стрій, щоб дати ворогу гідну відсіч.

Завершальним акордом заходів стала панахида за полеглими захисниками нашої держави у Свято-Успенському кафедральному соборі Православної церкви України. Її відслужив архієпископ Полтавський і Кременчуцьким Федір.

Василь НЕЇЖМАК.

Фото автора.

Житомир:

Керівництво міста та області, ветерани АТО/ООС і представники громадськості поклали квіти до пам’ятника Героям Небесної Сотні на майдані С. П. Корольова та до меморіальних стендів на Алеї Героїв з портретами земляків, які віддали своє життя за Батьківщину під час російсько-української війни. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять усіх, хто загинув під час Революції Гідності та бойових дій на сході України.

«Добровольці — герої нашої країни. Вони першими стали на захист України та почали завзяту боротьбу з агресором. Це яскравий приклад справжнього патріотизму та шанобливого ставлення до власної держави, на незалежність, суверенітет та територіальну цілісність якої посягли російські окупанти», — зазначив голова обласної ради Володимир Федоренко.

Оксана ЛУК’ЯНЕНКО.

Фото з сайту Житомирської міської ради.

Дніпро:

Пам’ятними медалями «Захисник України» і подяками від міського голови нагородили добровольців. Учасники хвилиною мовчання вшанували усіх загиблих в АТО/ООС.

У 2014 році добровольці одними з перших стали на захист нашої держави. «Саме в Дніпрі й області тоді почали формуватися потужні добровольчі батальйони, які показали, які ми сильні і як можемо об’єднатися. Схиляємо голови перед усіма, кого вже немає. А всім іншим бажаємо здоров’я, сімейного затишку, сили духу», — сказав заступник міського голови Едуард Підлубний.

Серед нагороджених — житель Дніпра Євген Воленко. Він пішов воювати в 2014-му у складі 25-го добровольчого батальйону «Київська Русь».

«Наш батальйон складався з «майданівців». Одна з перших «гарячих» точок — місто Дебальцеве. Добровольцем прослужив два роки й жодного разу не пошкодував про цей крок, адже тоді не виникало сумнівів: хто, як не ми», — розповів Євген Воленко.

Ігор ТЬОМІН.

Черкаси:

До Дня українського добровольця в обласному краєзнавчому музеї відкрилася виставка земляка, молодого художника і скульптора Дмитра Бур’яна «Сім років війни». Понад 70 графічних портретів, скульптур та замальовок захисників України створені автором під час його служби у ЗСУ.

«Ми бачимо в очах зовсім юних бійців зосередженість, мужність, — поділилася своїми враженнями директор музею Ірина Собко. — Ці характери, образи сучасних воїнів перегукуються з колоритними зображеннями козаків, гайдамаків, повстанців Холодного Яру, котрі також є у творчому доробку Дмитра Бур’яна».

Подивитися виставку приходять учасники АТО/ООС, волонтери, представники молодіжних патріотичних організацій, студенти та школярі.

Тим часом, напередодні у селищі Драбів, попрощалися із земляком, 44-річним командиром відділення — командиром бойової машини 24-го штурмового батальйону «Айдар» Володимиром Онопрієнком, який загинув 10 березня у зоні проведення ООС під час ворожого обстрілу.

Проводили в останню путь мужнього захисника Вітчизни його побратими, друзі, жителі Драбова та навколишніх сіл. У Володимира Онопрієнка залишилися батьки, дружина та донька.

Лідія ЛІСОВА.

Кропивницкий:

Патріотичною ходою на Алею слави, що на Фортечних валах, у якій взяли участь кількасот людей, відзначили цей день в обласному центрі. Героям присвятили урочистості на площі перед міськрадою. На їхню честь підняли прапор національно-визвольної боротьби колишні добровольці: депутат міськради Віталій Вязовцев і голова ГО «Бойове братерство» Олександр Горбачов. На Рівнянському меморіальному цвинтарі кадети — вихованці ліцею «Сокіл» поклали квіти.

Учасників заходу привітав секретар міської ради Олег Колюка. Жителі міста ознайомилися з експонатами виставки-інсталяції бойових прапорів добровольчих батальйонів, фронтових артефактів, польового спорядження і амуніції учасників АТО, привезених бійцями з фронту.

В обласній філармонії відбувся показ патріотичної кінострічки «Поєднані». Учасники бойових дій отримали нагороди. Воїнів та волонтерів привітали голова Кіровоградської ОДА Андрій Назаренко і єпископ Кропивницький і Голованівський Марк.

Заходи, присвячені добровольчому руху, відбулися в райцентрах та багатьох населених пунктах області. Так, у Кропивницькому районі збирали продукти й теплі речі для військовослужбовців. Зокрема, як повідомило «Суспільне», до акції долучилися сотні жителів села Вільне. Учні місцевої школи передали землякам малюнки. Понад тонну зібраного відвезли в Авдіївку і Піски Донецької області і передали бійцям 1-ї та 58-ї бригад.

Петро МЕЛЬНИК.

Фото з офіційного сайту міської ради Кропивницького.