Заступник керівника Постійної делегації Верховної Ради України в Парламентській Асамблеї ОБСЄ народний депутат Артур Герасимов та члени Постійної делегації — народні депутати Вадим Галайчук, Павло Фролов і Ярослав Юрчишин узяли участь у спостереженні за парламентськими виборами в Болгарії.

З 1 по 5 квітня понад 30 парламентаріїв із 12 держав—членів ОБСЄ взяли участь у спостереженні за парламентськими виборами в Болгарії. Члени делегації спостерігали за виборчим процесом у багатьох регіонах Болгарії, зокрема в Софії, Пернику, Кюстенділі, Благоєвграді, Трояні, Ловечі та Варні.

У рамках роботи місії представники ПА ОБСЄ тісно співпрацювали зі своїми колегами з Парламентської асамблеї Ради Європи та Бюро ОБСЄ з питань демократичних інститутів та прав людини.

Спеціальним координатором, керівником спільної короткотермінової місії зі спостереження за виборами в Болгарії було призначено Артура Герасимова, заступника керівника Постійної делегації Верховної Ради України в ПА 
ОБСЄ, а сенатор Паскаль Алізар (Франція) очолив делегацію від ПА ОБСЄ.

Напередодні дня виборів спостерігачі відвідали низку онлайн-брифінгів від урядовців, представників політичних партій і коаліцій, громадянського суспільства та журналістів. Під час зустрічей порушувалися питання виборчого законодавства, організації виборчого процесу та висвітлення його у ЗМІ, голосування за кордоном тощо. Окрему увагу було приділено машинному голосуванню, яке вперше застосовувалось на парламентських виборах у Болгарії.

У день голосування народні депутати України спостерігали за відкриттям та закриттям виборчих дільниць і перебігом голосування в Софії, Пернику та низці інших населених пунктів. Серед іншого А. Герасимов відвідав виборчу дільницю компактного проживання ромів у Софії.

5 квітня відбулася підсумкова прес-конференція, під час якої Спеціальний координатор А. Герасимов оголосив, що Спільна спостережна місія від Парламентської асамблеї ОБСЄ (ПА ОБСЄ), Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) та Бюро ОБСЄ з демократичних інститутів та прав людини (БДІПЛ) дійшла ключового висновку, що вибори пройшли конкурентно, з повагою до фундаментальних свобод, але довгострокові проблеми, пов’язані з деякими ключовими елементами виборчого процесу все ще потребують доопрацювання. Серед них — питання прозорості фінансування та законодавство щодо вирішення спорів та суперечок під час виборів. Також бракувало новин та аналітичних матеріалів щодо перебігу виборчої кампанії у ЗМІ, що впливало на здатність виборців робити усвідомлений вибір.

Інформаційне управління апарату Верховної Ради України.

Фото Інформаційного управління апарату Верховної Ради України.