На знімку: під час презентації проекту «Книги спеціального призначення» Юрій Лапаєв та Ігор Гордійчук «Сумрак».
Перший проект ініційований командуванням Сил спеціальних операцій та мережею «Книгарня «Є», другий — військовими спільно з громадською організацією «Реформація». Один із натхненників проекту «Книги спеціального призначення» Юрій Лапаєв, учасник бойових дій на Донбасі, журналіст часопису «Український Тиждень» зазначив, що «книжкова» ініціатива зародилася ще рік тому у Кропивницькому. Нині вона наповнилася новими ідеями та новим змістом. Мета проекту, як зазначає ветеран, «дати можливість військовим читати книжки, які в подальшому вплинуть на їхній світогляд».
«Книга — це зброя», — наголошує легендарний Ігор Гордійчук «Сумрак», учасник боїв на Савур-могилі, Герой України, нині начальник Київського військового ліцею імені Івана Богуна. Він додає, що в умовах російсько-української війни та нескінченних інформаційних атак забезпечення воїнів сучасною світоглядною літературою є важливим і набуває особливого значення. У мережі «Книгарень «Є» планують регулярно поповнювати бібліотеки ССО ЗСУ виданнями як вклад в озброєння наших захисників. Крім того, кожен відвідувач магазинів та інтернет-крамниці може придбати книжки зі спеціально визначеного переліку та залишити їх у книгарні для подальшої передачі воякам ССО ЗСУ як дарунок від покупців.
«Підтримка українського війська — справа кожного з нас!» — наголошують у книгарні. Серед видань, які можна передати до бібліотеки воїнів, — «Гітлер і Сталін. Тирани та Друга світова війна», «Перспективи Української революції», «Мистецтво війни» тощо.
Ініціатори проекту «Військо читає» наголошують, що ставлять за мету популяризацію читання як виду дозвілля в ЗСУ. «Окрім поставки видань до військових частин ми плануємо налагодити переклад 10 книжок з англійської та німецької. Це професійна військова література держав — членів НАТО, — зазначає голова правління громадської організації «Реформація» Владислав Кириченко.
В управлінні зв’язків з громадськістю Збройних Сил України повідомляють, що Військовий інститут телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут у рамках проекту вже отримав понад 600 книжок. Крім того меценати передали приблизно 7000 видань до підрозділів Сил спеціальних операцій ЗС України. Загалом у рамках проекту «Військо читає» протягом 2021 року до військових освітніх закладів та частин ЗСУ надійдуть майже 50 тисяч книжок.
Фото Георгія Лук’янчука.