Ліквідатор аварії на ЧАЕС, автор книжки Михайло Ястремський отримав нагороду ПЦУ, яку вручив митрополит Вінницький і Барський Симеон.

Про аварію на Чорнобильській атомній станції 26 квітня 1986 року написано багато. Так само немало надруковано розповідей про тих, хто боровся з вогнем, наслідками пожежі та радіоактивного забруднення території.

У книжці мешканця облцентру Михайла Ястремського йдеться ще й про те, як живуть ліквідатори після катастрофи на прикладі членів Вінницької міської організації «Союз Чорнобиль Україна».

За цей час змінилося четверо її керівників. Нині її очолює Михайло Ястремський, який стояв біля витоків ГО. Він розповів «Голосу України», що ліквідатори об’єдналися, бо разом простіше вирішувати питання захисту своїх прав, отримання медичних послуг тощо. Зокрема, нині чорнобильці добиваються відновлення фінансування медичного забезпечення у тих розмірах, що були раніше, бо останнім часом кошти урізали.

Презентація книжки відбулася у залі обласної універсальної наукової бібліотеки імені Тімірязєва. Крім ліквідаторів, у ній взяли участь представники органів влади, духовенства, історики, громадські діячі, письменники. Хвилиною мовчання вони вшанували пам’ять тих, хто ціною власного життя захистив світ від найбільшої техногенної катастрофи минулого століття.

Видання вийшло у світ за кошти обласного бюджету у рамках програми підтримки місцевих авторів.

— Приємно зазначити, що облдержадміністрація не тільки долучилася фінансово, а й брала участь у змістовному наповненні сторінок, — наголосила директор департаменту інформаційної політики ОДА Світлана Василюк.

Під час презентації митрополит Вінницько-Барської єпархії Православної церкви України Симеон вручив чорнобильцям нагороди ПЦУ.

Нагадаємо, вінницький зведений загін пожежників, який нараховував 220 осіб, виїхав на ліквідацію наслідків аварії у травні 1986-го. Заступником командира загону був Михайло Ястремський. У зоні радіоактивного лиха вінницькі пожежники працювали 15 днів. Виконання окремих завдань вдалося зафіксувати на фотознімках. Частина з них представлена у книжці.

Фото з сайту Вінницької облдержадміністрації.