Варто зазначити, що вона побачила світ наприкінці минулого року в київському видавництві «Дніпро» («Фронтова бібліотека захисника Вітчизни»). «Голос України» 24 лютого писав про це справді цінне видання, в якому зібрано «бойову» і наступальну публіцистику уродженця закарпатського Рахова — нині знаного львівського письменника та публіциста Олександра Масляника. І ось приємна новина: книгу відзначено літературною премією «Князь роси» імені Тараса Мельничука.
До речі, перший тираж відправлено на фронт — саме в окопах і бліндажах відбулася презентація видання. Автор не приховує: «Там, на сході, точиться і моя війна. Зчаста чуюся за робочим столом, мов в окопі на передовій. Подаю «набої» і сам стріляю — статтями і есеями супроти злютованих ворогів наших, які століттями приносили на вкраїнську землю розруху, голод, смерть. Я маю офіцерське звання, однак за віком не беруть до війська. Не біда! Крізь приціл власного пера добре бачу ворога. Мої кулі — мої слова, мої набої — мої книги».
Варто додати, що «Звір зі Сходу» викликав значний резонанс, був помічений критиками, науковцями, політологами, прихильниками красного письменства. Так, ґрунтовні рецензії написали доктор філологічних наук, професор Василь Лизанчук та доктор політичних наук, член-кореспондент Української академії політичних наук зі Львова Ігор Бегей, заслужена працівниця освіти України з Косова Аделя Григорук, доктор філологічних наук, професор, академік АН вищої школи України з Дрогобича Микола Зимомря, літературний критик з Тернопілля Ігор Фарина, журналіст із Закарпаття Василь Пилипчинець, педагог, голова районного об’єднання художників «Срібна палітра» з Рахова Анна Волошин, поетеса, етнолог з Яремчого Любов Косило. Цей список засвідчує, що книга здобула широку популярність.
Тож залишається лише вітати автора з високою відзнакою!
Ужгород.