Наказом Міністерства охорони здоров’я України від 23 квітня кисень медичний газоподібний, що виробляється відокремленим підрозділом Рівненська АЕС ДП НАЕК «Енергоатом», зареєстровано як лікарський засіб та внесено до державного реєстру лікарських засобів України. Таким чином Рівненська АЕС стала першою електростанцією, яка спільно з медиками допоможе стабілізувати ситуацію з СOVID-19 у місті-супутнику Вараш.

За словами уповноваженої особи з виробництва кисню Надії Скоклюк (на знімку), отриманню реєстраційного посвідчення на медичний кисень передувала копітка робота з документацією: «Розроблено і внесено зміни більш як у сто документів. Сім підрозділів електростанції задіяні у створенні ліцензійних умов та забезпеченні високої якості виробництва кисню медичного газоподібного. Фактично на РАЕС створено підпроцес нового виробництва. Разом із реєстраційним досьє було подано і проект методики контролю якості кисню медичного, який затверджений Міністерством охорони здоров’я. Згідно з цим документом безпосередньо на електростанції перевіряється якість кисню на відповідність нормам, що встановлені для цього лікарського засобу. Кисень медичний газоподібний, що продукуватиме РАЕС, відповідатиме основним показникам кисню медичного, зокрема об’ємна частка кисню становить не менше 99,5%, що буде підтверджуватись аналізами в атестованій лабораторії хімічного цеху РАЕС і відповідними сертифікатами».

Рівненською АЕС закуплено сто балонів для кисню медичного. Згідно з попередніми домовленостями Вараська лікарня має надати для наповнення ще свої 64 балони.

Як зазначив заступник головного інженера із загальностанційних об’єктів Рівненської АЕС Федір Кислицин, «з огляду на складну епідеміологічну ситуацію готові виробляти медичний кисень для потреб нашої лікарні цілодобово».

Вікторія ЛЕОНОВА, керівник прес-центру Рівненської АЕС.

Фото надано автором.