«Колос» — «Динамо». 0:3. Ковалівка. «Колос».    2 463 глядачі. Рефері — Олександр Омельченко (Слов’янськ). Голи: Гармаш, 45, Шапаренко, 57, Миколенко, 65.

«Зоря» — «Олександрія». 2:1. Запоріжжя. «Славутич-Арена». 762 глядачі. Рефері — Олександр Солов’ян (Київ). Голи: Гладкий, 63, Алефіренко, 73 — Вантух, 86.

«Маріуполь» — «Десна». 4:1. Маріуполь. Стадіон імені Володимира Бойка. 572 глядачі. Рефері — Микола Балакін (Київська область). Голи: Очеретько, 61, Сікан, 63, 79, Бондаренко, 86 — Конопля, 44. Вилучено Домбровського («Десна», 62, два попередження).

«Минай» — «Ворскла». 1:2. Ужгород. «Авангард». 1 000 глядачів. Рефері — Віталій Романов (Дніпро). Голи: Хахльов, 7 (п) — Кане, 14, Кулач, 41 (п).

«Дніпро-1» — «Рух». 1:1. Дніпро. «Дніпро-Арена». Рефері — Геннадій Серпутько (Одеса). Голи: Чуже, 80 — Кондраков, 90+5.

«Шахтар» — «Інгулець». 1:0. Київ. НСК «Олімпійський». 1 680 глядачів. Рефері — Дмитро Панчишин (Харків). Гол: Тете, 16.

«Львів» — «Олімпік». 1:1. Львів. «Арена Львів». 1 150 глядачів. Рефері — Анастасія Романюк (Івано-Франківськ). Голи: Ренан, 28 — Хамелюк, 86.

Чемпіонат фінішував, «Динамо» — чемпіон, у «Шахтаря» — «срібло», другий рік поспіль бронзові медалі дісталися «Зорі». Залишає УПЛ — «Минай».

Найкращим бомбардиром став Владислав Кулач (на знімку) («Ворскла») — 15 м’ячів. Друга позиція — у Віктора Циганкова («Динамо») — 12.

Після матчу з «Інгулцем» наставник «Шахтаря» Луїш Каштру оголосив, що залишає донецький клуб.

***

Готуючись до фіналу Кубка України, кияни і луганчани виграли завершальні матчі чемпіонату. Настрій в обох колективів нормальний. І тепер вони прагнуть здобути Кубок країни.

У Ковалівці ми побачили чемпіонів мобілізованими й налаштованими на перемогу. В грі це виявилося майже одразу: якщо стартові 10 хвилин протікали зі змінним успіхом і атаками на обоє воріт, то після цього ініціативою на полі майже безперервно володіли підопічні Мірчі Луческу, якого названо найкращим тренером туру. Натомість ковалівці лише інколи переходили середину поля.

Тривалий час столичні футболісти не могли втілити свою перевагу в матеріальну, й тільки перед самою перервою вони таки увінчали голом атакувальні зусилля.

У другому таймі перевага гостей стала ще відчутнішою, тож вони відзначилися ще двічі, а мали ще більше моментів.

***

Луганчани обрали інший варіант підготовки до вирішального поєдинку в кубковому турнірі. «Зоря» вийшла на зустріч в експериментальному складі, а деякі футболісти грали не на звичних позиціях. І це не могло не позначитися на її діях. Тому гості мали привабливіший вигляд, частіше й гостріше атакували.

Утім, розвиток подій на полі після 15-хвилинного відпочинку мав інший характер. Підопічні Віктора Скрипника, до того граючи фактично без гостроти поблизу чужих воріт, спромоглася відкрити рахунок. Після цього вони продовжували атакувати, діяли, як мовиться, в хорошому стилі й довели рахунок до 2:0.

Фінал Кубка відбудеться завтра, 13 травня, в Тернополі на стадіоні імені Романа Шухевича. Початок зустрічі о 19.00. Телетрансляція наживу на каналі «Футбол-1».