Серед них — зміна місця реєстрації онлайн; автоматична реєстрація ФОП; спрощена система сплати податків і подання декларацій у Дії; електронний підпис у смартфоні; нові послуги для водіїв та бізнесу тощо.
«Діджиталізація є важливим чинником, який впливає та визначає темпи розвитку держави. Верховна Рада України підтримує створення цифрової держави, у центрі якої є людина. Парламент уже ухвалив закон «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» (реєстр. № 4355). У результаті Україна стала першою державою у світі, яка узаконила електронні паспорти. Крім того, зареєстровано законопроект № 5495, який пришвидшує цифровізацію України та запровадження режиму «без паперів». У першому читанні прийнятий законопроект «Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні» (реєстр. № 4303), що відкриває нові можливості для розвитку продуктових ІТ-компаній і стартапів», — зазначив Руслан Стефанчук.
За його словами, чимало законопроектів щодо діджиталізації передбачені Планом законопроектної роботи Верховної Ради України на 2021 рік. Перший заступник глави парламенту України наголосив, що лише шляхом узгодженої співпраці трьох суб’єктів законодавчої ініціативи — Президента, Верховної Ради та Кабінету Міністрів вдасться втілити в життя мрію про цифрову державу.
Секретаріат Першого заступника Голови Верховної Ради України.
Фото надано організаторами форуму.