Про це повідомив заступник міністра оборони Олександр Миронюк під час Всеукраїнського форуму «Україна 30. Безпека країни».
«Якщо ти ставишся до цього як «заробітчанин», то підписуєш контракт на шість місяців, на рік, на два... Але від цього втрачає держава. Тому Міноборони проводить роботу щодо внесення змін: ми вважаємо, що контракти мають підписуватися щонайменше на три роки. А взагалі, краще, якби люди підписували контракти на п’ять-десять років. Але вони повинні мати мотивацію, соціальний захист і забезпечення, щоб служба в Збройних Силах України була привабливою», — зазначив він.
Нагадаємо, що службу за шестимісячними контрактами було запроваджено після початку російської агресії. Право підписання таких контрактів мають особи, звільнені зі служби під час дії особливого періоду, а також військовослужбовці строкової служби та мобілізовані, які під час особливого періоду вислужили не менш як 11 місяців. У разі закінчення особливого періоду або оголошення рішення про демобілізацію дія таких короткострокових контрактів припиняється достроково.
Крім того, під час дії особливого періоду для військовослужбовців за їхнім бажанням строк служби за новим контрактом може бути продовжено на термін від 1 до 10 років, але не більш як до досягнення граничного віку перебування на військовій службі.
Наразі армійські контракти для осіб рядового складу становлять три роки, для сержантів — від трьох до п’яти років, для офіцерів — п’ять-десять років (для льотного складу авіації перший контракт — десять років).