Прибирання Йорданського озера.

Україна також не залишається осторонь. «Ми не можемо повернути час назад. Але ми можемо створювати нові ліси, адаптуватися та запобігати кліматичним змінам, модернізувати промисловість, відмовлятися від пластику, берегти річки та не засмічувати довкілля. Ми — покоління, яке може укласти мир з природою», — закликало Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України на своїй сторінці у Фейсбуці. На ініціативу відгукнулися у багатьох відомствах, громадські активісти та небайдужі громадяни.


Роман Абрамовський (у центрі) та учасники екотолоки очистили прибережну лінію.

У цей день вони наводили лад у столиці навколо озера Йорданське, що на Оболоні, на території Совських ставків, у зоні відпочинку «Лісова казка», що в Пущі-Водиці, в НПП «Голосіївський». А також у Чорнобильській зоні біля КП «Дитятки» та на деяких локаціях міст Прип’яті, Чорнобиля та Чорнобильського біосферного заповідника.

Тим часом очільник Міністерства захисту довкілля Роман Абрамовський переконаний, «що такий день має бути щодня». Він також впевнений, що «обмеження обігу пластикових пакетів, яке підтримала Верховна Рада, — це значний крок, який зможе покращити ситуацію».

Голова Державної служби геології та надр України Роман Опімах також вважає, що турбота про природне середовище — це не разова акція і не просто тренд, а життєва позиція. «Одна толока не врятує планету, але кожен такий крок наблизить нас до чистого довкілля та екологічного майбутнього», — наголошує і голова Держекоінспекції Андрій Мальований.

Учасники екотолоки зібрали майже 250 мішків відходів і здали їх на пункти збору вторсировини.

Скріншот відео КП «ПЛЕСО».