Під час концерту, який буде проведено на площі Конституції перед будівлею Верховної Ради, пролунають шедеври світової класики та українські музичні скарби з непересічною історією та важливим значенням для становлення української музики.

Унікальний музичний вечір відкриє знаменитий білоруський диригент Віталій Алексейонок, який працює у Німеччині, симфонічною поемою «Мазепа» Ференца Ліста. Він виступить у сорочці українського дизайнера, спеціально виготовленій до події. Віталій Алексейонок — диригент і художній керівник оркестру Мюнхенського університету та новий арт-директор одного з українських музичних фестивалів, повідомляє інформаційне управління апарату Верховної Ради України.

Далі у виконанні головного диригента Kyiv Symphony Orchestra Луїджі Ґаджеро (Італія) пролунають найдавніші зразки українського симфонізму — Симфонія до мажор (перша українська симфонія) Максима Березовського та увертюра до опери «Сокіл» Дмитра Бортнянського.

Симфонія до мажор (перша українська симфонія) Максима Березовського тривалий час була невідомою, її відкрили лише у XXI столітті. «Вона важлива тим, що доводить: українська професійна музика бере свій початок не від Миколи Лисенка, а набагато раніше», — розповіла художній керівник оркестру Люба Морозова.

Під час концерту прозвучать два твори з XX століття — Концерт для фортепіано з оркестром № 2 (перша редакція) Левка Ревуцького та «Гуцульський триптих» Мирослава Скорика.

Композитор Левко Ревуцький написав цей твір у 30-ті роки минулого століття, але його було спалено в роки Другої світової війни. Вже у 50-ті роки він відновив Концерт по пам’яті, але запропонував більш компромісну редакцію. Випадково один екземпляр партитури було вивезено за кордон. Лише у XXI ст. він повернувся до України. На концерті пролунає саме перша довоєнна редакція твору.

Цей Концерт Ревуцького виконуватиме молода піаністка з Донецька Діна Писаренко, яка виїхала з міста 2015 року.

Також прозвучить «Гуцульський триптих» Мирослава Скорика. Ця музика відома багатьом завдяки фільму Сергія Параджанова «Тіні забутих предків». Головний диригент Луїджі Ґаджеро запропонував альтернативну редакцію твору. На одній із репетицій Мирослав Скорик її підтримав.

Довідково

Kyiv Symphony Orchestra — державний колектив з 40-літньою історією, що наразі переживає революційне оновлення. Рідкісний сплав української чуттєвої музичності та західного аналітичного ставлення до тексту народився з союзу оркестру з італійським диригентом Луїджі Ґаджеро, який працює з колективом понад два роки.