Керівники Рівненської області — голова ОДА Віталій Коваль і голова облради Сергій Кондрачук зустрілися з Надзвичайним та Повноважним Послом Республіки Узбекистан в Україні Алішером Курмановим та першим секретарем з політичних питань Абдурахмоном Махмудовим (вони перебували в області), щоб окреслити ключові напрями співпраці з цією країною Середньої Азії.
Спершу гостям презентували потенціал нашого краю, після чого відбувся обмін думками.
— Вважаю стратегічно важливим, що така перспективна країна, як Узбекистан, яка активно розвивається та шукає нових партнерів на міжнародній арені, зацікавилася саме Рівненщиною. Ми також готові шукати точки дотику і розвивати співробітництво. Переконаний, що всі перспективні проекти однозначно матимуть підтримку депутатського корпусу Рівненської обласної ради, — запевнив голова обласної ради Сергій Кондрачук.
До речі, область уже має гарні результати співпраці з Узбекистаном, зокрема, на рівні Торгово-промислової палати: нещодавно делегація з Рівненщини вкотре побувала в цій азійській країні. Однак представники обох сторін переконані: настав час активізувати співробітництво саме на регіональному рівні і не лише в бізнесі, а й галузях освіти, науки, культури і туризму.
Як наголосив голова Рівненської ОДА Віталій Коваль, сьогодні важливо бути в тренді міжрегіональної співпраці. Адже саме на міжрегіональному рівні підписуються угоди та створюється кінцевий продукт.
«Рівненщина виробляє 67 % усієї фанери України та майже 50 % деревостружних плит. Саме така продукція та розвиток в області меблевого кластера цікавить узбецьку сторону, де практично відсутні ліси. Водночас нашим бізнесменам цікаво отримувати від Узбекистану продукцію сухофруктів, мигдалю, ягід — переробляти її та по «нульовій» митній ставці експортувати. Фактично, ми можемо стати «вікном в Європу» для узбецьких виробників і цим самим підсилювати Рівненську область», — прокоментував голова Рівненської ОДА Віталій Коваль.
— Товарообіг між нашими країнами стабільно зростає і на сьогодні цей приріст становить 30 %. Тож у співпраці з Рівненщиною ми неабияк зацікавлені. Адже у вас є той ресурс, якого через різні причини немає у нас. І навпаки. Тож Рівненська область і Узбекистан можуть бути взаємокорисні та взаємоцікаві, а наші економіки мають шанс доповнити та розвинути одна одну, — зауважив Алішер Курманов.
Дипломат висловив зацікавленість у співпраці на рівні ІТ-технологій, в туристичній та освітній галузях. Він також бачить перспективи співробітництва в сільському господарстві та кластерному бізнесі. Тож вже найближчим часом Узбецька Республіка має намір знайти на Рівненщині потенційних партнерів.
Юлія ВАСИЛЕНКО-СЛОБОДЕНЮК,
Олександр ПОЛІЩУК.
Рівне.
Фото надано авторами.