Відділення коледжу «Електрифікація і автоматизація сільського господарства» продемонструвало макет сонячної батареї. Студентів коледжу навчають проводити розрахунок, вибір, монтаж та експлуатацію елементів сонячної електростанції.
Колишніх студентів, які приїхали на зустріч зі своєю юністю, привітали викладачі. «Ми пишаємося своїми випускниками, їхні славні імена занесені в 109-літню історію закладу освіти», — відзначив в. о. директора коледжу Володимир Альохін. Випускники з ностальгією пройшлися коридорами своєї юності, посиділи за партами, зустрілися з друзями та наставниками, які дали путівку в життя.
На святі панувала дуже тепла атмосфера. Ознайомившись з сучасним життям коледжу, оглянувши матеріально-технічну базу, гості відзначили, що адміністрація закладу створює належні умови для формування висококваліфікованих фахівців, освоєння нових спеціальностей аграрної галузі.
Від почесних гостей свята, які колись тут навчались, лунали слова вдячності закладу освіти і викладачам за отримані знання та вміння. Випускники коледжу розлетілися світами, працюють у фермерських господарствах і державних структурах, на агропромислових підприємствах (і не тільки!) та в організаціях усіх форм власності. Є серед них навіть заслужені артисти України!
Далі в програмі свята був чудовий концерт. Спів для душі дарували колектив Заслуженого народного ансамблю пісні і танцю України «Дарничанка», солістом якої став випускник відділення «Ветеринарна медицина» Немішаївського коледжу Павло Стаднік. Випускники відділення «Аграрний бізнес» Віталій Кормільцев та Заслужений артист України Дмитро Андрієць своєю майстерністю й емоційністю виконання зачарували присутніх. Глядачі насолоджувалися виступами та щедро нагороджували виконавців оплесками.
Чудову концертну програму показали дитячі колективи — вокальна студія «АS», мистецький центр «Етюд», ансамбль танцю «Барви», дитячий колектив «Карамельки», студії танцю «Енерджи Денс» та «Арт-Драйв».
Після урочистої частини на різних локаціях викладачі проводили цікаві майстер-класи, презентували роботу та досягнення відділень та циклових комісій коледжу.
Відділення «Технологія виробництва та переробка продукції тваринництва» на завершення майстер-класів запросило на дегустацію. Зокрема, демонструвало технологію коптіння сала і м’яса, кулінарну обробку сиру «Халумі», приготування напою «Збитень медовий».
Відділення «Електрифікація і автоматизація сільського господарства» представило проект «Розумний дім» та демонструвало роботу дронів. Представники відділення «Аграрний бізнес» показували, як виявляти фальшиві грошові купюри та вимірювати вміст нітратів в овочах і фруктах. Охочих навчали проводити декоративну обрізку самшиту.
Як лікувати й діагностувати хвороби братів наших менших, розповідали викладачі відділення «Ветеринарна медицина». Вони показали загальні методи клінічних досліджень і навіть провели рентгеноскопію коней в новій лабораторії «Рентгенодіагностика тварин». Любителям молока демонстрували методи дослідження його якості.
Покататися на електроквадроциклі та побачити нову сучасну сільськогосподарську техніку, наявну в коледжі, гостям пропонували працівники відділення «Експлуатація та технічний сервіс машин та обладнання» . На цій локації також демонстрували комп’ютерну діагностику автомобілів і навіть процес художнього кування виробів з металу.
Та яке ж святкування без частування?! Пригощали гостей свята смаколиками та продукцією власного виробництва — млинцями, варениками, борщем, кулішем, дерунами, сирами, делікатесами з равликів.
Хочеться сподіватися, що кожен випускник залишить надовго в своїй душі теплий спогад про день, проведений у Немішаєвому. Колектив коледжу щиро вірить у те, що діти і внуки його колишніх випускників продовжать сімейні династії й обов’язково прийдуть опановувати майбутню професію до Немішаївського фахового коледжу.
Олена КИЩУК,
соціальний педагог ВСП «Немішаївський фаховий коледж НУБіП України».
Фото надано Немішаївським фаховим коледжем НУБіП України.